Mistrz wagi półciężkiej Alex Pereira zawalczył na UFC 300 z kontuzją. Brazylijczyk udostępnił krótkie nagranie, na którym widać, że doznaje urazu na kilkanaście dni przed galą.

W miniony weekend oczy całego sportowego świata skierowane były na jubileuszowe wydarzenie UFC 300. Całość zwieńczyła konfrontacja na szczycie dywizji półciężkiej. Były mistrz Jamahal Hill (12-2) starał się odebrać pas z rąk Alexa Pereiry (10-2). Sztuka ta jednak zupełnie mu się nie udała. Jeszcze w pierwszej rundzie został ustrzelony lewym sierpowym, po którym momentalnie padł na deski.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Co ciekawe – „Poatan” podszedł do rywalizacji ze złamanym palcem u stopy. Szef organizacji Dana White wspominał już o tym podczas konferencji prasowej, a teraz potwierdził to także sam zawodnik. Brazylijczyk opublikował krótki materiał ukazujący moment doznania kontuzji podczas jednej z ostatnich sesji sparingowych.

Póki co nieznana jest przyszłość Pereiry. On sam nie wyklucza jednak podejścia po kolejne trofeum, tym razem królewskiej kategorii. Obdarzony jest przecież kapitalnymi warunkami fizycznymi, więc w tym aspekcie raczej nie powinien odstawać od cięższych fighterów. Pytanie tylko, z kim miałby się zmierzyć? Regularny pas znajduje się w posiadaniu Jona Jonesa (27-1), a jest jeszcze przecież tymczasowy czempion – Tom Aspinall (14-3).

Zobacz także: Pereira celuje w trzeci pas! Jones i Aspinal komentują

Źródło: Instagram/Alex Pereira, fot. Chris Unger/Zuffa LLC