Po obijaniu się na europejskiej scenie MMA, Oumar Sy niebawem wypłynie na jeszcze szersze wody. 18 maja po raz pierwszy zawalczy pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie. 

Wciąż niepokonany Oumar Sy (9-0) dotychczas rywalizował głównie na Starym Kontynencie. Polscy kibice mogą kojarzyć go oczywiście z walk dla OKTAGON MMA, czy też największej federacji nad Wisłą – KSW. W okrągłej klatce wystąpił trzykrotnie, pewnie pokonując wszystkich postawionych na jego drodze oponentów.

Od dawna nie było żadną tajemnicą, iż Francuz celuje w występy dla UFC. Przez dłuższy czas starał się o kontrakt, który ostatecznie udało się dopiąć. Informowaliśmy o tym jeszcze w zeszłym roku.

Zobacz także: Oumar Sy dołącza do UFC

Po miesiącach oczekiwania nareszcie pojawiły się także konkrety związane z debiutem. Sy w oktagonie globalnego potentata po raz pierwszy zamelduje się 18 maja, podczas UFC Vegas 92. Przystąpi wówczas do konfrontacji z Brazylijczykiem – Rodolfo Bellato (12-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Bellato dołączył do amerykańskiej promocji dzięki efektownej wygranej w jednej z edycji Dana White’s Contender Series. Ostatni pojedynek stoczył w grudniu, kiedy to stanął w szranki z Ihorem Potierią (21-5), ostatecznie pokonując go przed końcem drugiej odsłony. Dzięki temu wydłużył swoją serię triumfów do czterech.

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. YouTube/KSW