Dustin Poirier stanie do rewanżu z Justinem Gaethje. Pierwsza walka rozegrała się na korzyść reprezentanta American Top Team.

Od ostatniego razu, gdy panowie się ze sobą zmierzyli minęło ponad pięć lat. Mimo zwycięstwa przez nokaut, „Diamond” podchodzi do rewanżowego pojedynku z niekrytą ekscytacją:

Na tym etapie walka musi być odpowiednia. Na szczycie jest ich coraz mniej. Jest coraz mniej sensownych rywali. Oczywiście na początku kariery w UFC każdy pojedynek miał sens. Musiałem zapracować na uznanie i zrobić hałas, wygrywać… teraz chcę walk o pas albo największych możliwych. Potrzebuję tego [konfrontowania się z lękiem czy zdenerwowaniem]. Dlatego daję z siebie wszystko. Wtedy jestem najbardziej zmotywowany. Wtedy najwięcej dowiaduję się o sobie i sportach walki. Właśnie wtedy stajesz się wielki. Staram się wpakować właśnie w ten ogień. Ten pojedynek mi to daje. Jeśli to starcie Cię nie jara, to nie jesteś fanem sportów walki.

wyjaśnił.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przewijał się wątek The Ultimate Fightera w wykonaniu Gaethje i Poiriera. „Diamond” odniósł się do ewentualnego powrócenia do tej możliwości:

Jeśli wszystko by się ułożyło, rodzina byłaby ze mną, liczby się zgadzały i miałoby to sens. Jasne [że podjąłbym się tego].

stwierdził.

Dustin zna Conora McGregora (22-6) i Michaela Chandlera (23-8) jak mało kto. Zabrał głos w sprawie ich walki:

Jeśli Conor wróci mniej więcej z tym timingiem i czutką… jeśli wróci podobny jak przed przerwą, to myślę, że skończy Michaela Chandlera. Jeżeli jest tym Conorem przed kontuzją, to walka się skończy w przeciągu dwóch rund. 

odpowiedział.

Zobacz również: Islam krótko komentuje rewanż Poiriera z Gaethje

Poirier i Gaethje dwukrotnie stawali przez szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego i obaj ulegli tym samym zawodnikom – Khabibowi Nurmagomedovowi (29-0) i Charlesowi Oliveirze (33-9). „Diamond” ostatni raz walczył w listopadzie zeszłego roku i udusił wtedy wspomnianego wcześniej Chandlera. „Highlight” dwa miesiące temu pokonał Rafaela Fizieva (12-2) większościową decyzją sędziów.

Starcie Poirier vs. Gaethje odbędzie się 29 lipca podczas UFC 291.

źródło: youtube / MMA Fighting