Wygląda na to, że rozpiska dzisiejszej gali UFC Vegas 59 na ostatniej prostej uszczupliła się o jeden pojedynek. Według doniesień dziennikarza MMA Fighting, powołującego się na brazylijskie Combate, była mistrzyni KSW – Ariane Lipski – źle poczuła się po ścinaniu wagi, w związku z czym nie jest w stanie przystąpić do rywalizacji. 

W nocy z soboty na niedzielę miejsce będzie miało kolejne wydarzenie amerykańskiego giganta w obiekcie APEX, w Las Vegas. Po blisko rocznej absencji, do akcji powrócić miała tam Ariane Lipski (14-7). Niestety, proces zbijania wagi nie poszedł tak, jakby sobie tego życzyła, w związku z czym przekroczyła dopuszczalny limit. Kiedy stanęła na wadze, wyraźnie było widać, iż coś jest nie tak…

Zobacz także: UFC Vegas 59 – wyniki ważenia. Lipski poza limitem! Rywal Oleksiejczuka zrobił wagę za drugim podejściem

Teraz okazuje się, iż nie będzie ona w stanie przystąpić do pojedynku. Jak infomuje Guilherme Cruz, zawodniczki spotkają się w oktagonie dopiero w przyszłym tygodniu. By ponownie nie musieć przechodzić procesu zbijania wagi, ich starcie ma się rozegrać w limicie kategorii koguciej.

„Lipski vs. Cachoeira wypada z dzisiejszej gali UFC. Walka zostanie przeniesiona na przyszłotygodniową rozpiskę w San Diego, podaje Combate. Kilka źródeł przekazało mi, iż spotkają się w wadze koguciej, by żadna nie musiała robić wagi. Lipski źle się poczuła i została zabrana do szpitala po wczorajszym przestrzeleniu limitu.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Lipski będzie to ósma walka pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie. Na ten moment jej bilans w UFC wynosi 3-4, więc niebawem przekonamy się, czy uda się jej zrównać wygrane z przegranymi.

Źródło: Twitter/Guilherme Cruz