Karta dzisiejszego UFC Vegas 25 uszczupliła się o jeden pojedynek. Starcie Gabriel Benitez kontra Jonathan Pearce miało mieć miejsce w dywizji piórkowej, jednak ten pierwszy przestrzelił wymagany limit wagowy o ponad pięć funtów. Walka z cięższym przeciwnikiem nie pasowała występującemu pod flagą Stanów Zjednoczonych zawodnikowi – nie przekonał go nawet fakt, iż na jego konto wpłynęłoby 30% gaży rywala – dlatego postanowił się z niej wycofać. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Jonathan Pearce (@jspmma)

„Niestety mój oponent wniósł na wagę ponad pięć funtów za dużo, więc nie dojdzie do naszej walki. Ja wykonałem swoją robotę – wypełniłem wymagany limit, także nie dam mu szansy, podejmując rywalizację, kiedy on ma przewagę. Próbuję mądrze prowadzić swoją karierę i mam nadzieję, że już niebawem wrócę do klatki.”

Zobacz także: Bohaterowie gali UFC Vegas 25 twarzą w twarz [WIDEO]

Jonathan Pearce (10-4) wywalczył sobie kontrakt z UFC, poprzez wygraną w jednym z odcinków Dana White’s Contender Series w 2019 roku. Dotychczas stricte pod sztandarem amerykańskiego giganta zawalczył dwukrotnie, jednak z różnym rezultatem. Po raz ostatni widziany był w akcji, w listopadzie minionego roku, gdy na jednej z ówczesnych gal stanął w szranki z Kaiem Kamaką III (8-3). Pokazał się wówczas z lepszej strony od swojego przeciwnika, kończąc go w drugiej odsłonie konfrontacji.

Źródło: Instagram/Jonathan Pearce