31. edycję Projektu Wojownik poprowadzi ustecki trener Akademii Sportów i Sztuk Walki „Protector” Adam Jakubowski, który w wieku 57 lat zdobył Mistrzostwo Świata ISKA w kickboxingu. Weterani tym razem spotkają się w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku.

Adam Jakubowski uprawia sporty walki od 47 lat a trenuje podopiecznych od 35. Weteran specjalizuje się w staro tajskiej dyscyplinie Muay Boran oraz Muay Thai. W 2019 roku, podczas mistrzostw świata federacji ISKA rozgrywanych w Cork w Irlandii, zdobył złoty medal w formule K-1. Żołnierze będą ćwiczyć także pod okiem wojskowych instruktorów oraz specjalistów od walki w parterze z klubu Shark Top Team z Łodzi.

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Zajęcia polegają na udziale w seminariach (treningach) z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które prowadzą czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszych na świecie federacjach, min. UFC (Ultimate Fighting Championship), KSW (Konfrontacja Stylów Walki), ACA oraz mistrzowie innych federacji i dyscyplin. Szkoleni dowiedzą się także o sporcie jako metodzie radzenia sobie ze stresem oraz prawidłowym żywieniu w sporcie.

Informacja prasowa