Prokurator wystąpił o aresztowanie Mameda. Są nowe zarzuty.

Źródło: Mamed Khalidov / facebook

Dziś pojawiły się nowe informacje w sprawie zatrzymanego wczoraj w Olsztynie byłego mistrza KSW, Mameda Khalidova.

Prokurator zdecydował się postawić zawodnikowi kolejne zarzuty, poza paserstwem luksusowych aut. W oficjalnym komunikacie Prokuratury Krajowej, zamieszczonym na stronie internetowej, przedstawiono listę zarzutów postawionych Mamedowi.

„W toku postępowania prokurator przedstawił Mamedowi K. siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku. Mamed K. jest również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk. Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk.”

Poza legalizacją kradzionych na terenie Czech samochodów, Mamedowi zostały przedstawione inne zarzuty, w tym nakłanianie do spalenia dwóch samochodów i stawianie czynnego oporu funkcjonariuszom policji w listopadzie ubiegłego roku, podczas zatrzymania innej osoby. Zawodnikowi grozi kara więzienia w wymiarze do pięciu lat.

Zobacz także: DONIESIENIA: Mamed Khalidov zatrzymany w sprawie paserstwa

źródło: Prokuratura Krajowa