Jay Silva (12-13-1) jest doskonale znany polskim fanom MMA. Swój ostatni pojedynek na KSW stoczył na gali z numerem 40, gdzie po bliskiej walce przegrał na punkty z Mariuszem Pudzianowskim (13-7).

Na swoim Instagramie Amerykanin w ostrych słowach wyzwał do walki Karola Bedorfa (15-5) i wyraził chęć, aby takie starcie odbyło się na marcowej gali KSW 59.

„Karol Bedorf, najpierw się zgodziłeś, teraz mówisz nie. No dawaj, przestań być dziwką”

Niedawno w wywiadzie dla naszego portalu Krzysztof Soszyński (26-12-1) zdradził, że Amerykanin ma walczyć na jednej z najbliższych gal KSW.

„Słyszałem nawet, że Jay Silva, chyba też niedługo będzie tutaj walczył. Zobaczymy czy do tego dojdzie”

powiedział Krzysztof Soszyński.

Jay Silva jest znany polskiej publiczności  głównie ze świetnej trylogii z Michałem Materlą (29-8), która zakończyła się stosunkiem 2 do 1 na korzyść Polaka. Łącznie dla federacji KSW stoczył 6 pojedynków z czego wygrał tylko raz. W swoim ostatnim boju na LXF 4 przegrał z Michaelem Quintero (6-2).

Karol Bedorf z polską organizacją jest związany od 2009 roku. W latach 2013-2016 był mistrzem w wadze ciężkiej. Obecnie posiada serię dwóch porażek z rzędu. W poprzednim występie na KSW 49 przegrał przez TKO z Damianem Grabowskim (22-5).

Gala KSW 59 odbędzie się 20 marca.

Zobacz także: Rozdano bonusy po gali KSW 58 [WIDEO]

źródło: Instagram