Powoli opadają emocje po hitowej gali UFC 291, prawdziwi zapaleńcy dopiero zbierają szczęki z ziemi po gali TFL 27. MMA nie znosi jednak próżni i już teraz zapraszamy na zapoznanie się z eventami godnymi uwagi w rozpoczynającym się tygodniu.

Piątek
Hexagone MMA 8

Mimo iż dopiero co odbyła się gala z numerem 10 to organizacja Hexagone konsekwentnie trzyma się numeracji i przekładany z 3 czerwca event będzie zwieńczony pierwotną liczbą. Organizacja daje szanse pełnemu spectrum zawodników. Są konfrontacje ujemnych Francuzów, jest miejsce dla starszyzny szukającej zarobku i aktywności bez wielkich przygotowań, ale przynajmniej 2 starcia co gale trzymają niezły poziom. Tym razem wizytówką wydarzenia będzie mocne starcie o pas dywizji piórkowej. Wracający do regularnych startów weteran ACB Dean Garnett zmierzy się z obitym między innymi na Combate czy FFC Lucasem Corbage. Dodatkowo znany z KSW Wilson Varela kontynuujący wędrówkę po organizacjach podejmie Naira Melikyana, którego niezwykle nabity rekord został rok temu wykolejony przez Bolaji Okiego. To zdecydowanie najatrakcyjniejsze kąski gali dostępnej od pewnego czasu na polskiej antenie

Transmisja: sport.tvp.pl

Noc z piątku na sobotę
PFL 7

Decydujące fazy sezonu 2023 w PFL rozpoczniemy od półfinałów dywizji półciężkiej i piórkowej. Półfinalista z roku 2021 i finalista z 2022 Bubba Jenkins zmierzy się z sensacyjnym pogromcą Brendana Loughnane’a – Jesusem Pinedo. Niepokonany Gabriel Braga podejmie wchodzącego na zastępstwo Chrisa Wade’a, który związany z PFL jest nieprzerwanie od roku 2018. Oprócz tego wystąpi m.in. Josh Silveira, Marthin Hamlet czy poza turniejem niepokonany Elvis Espinoza.

Transmisja: Dazn

Noc z soboty na niedzielę
UFC on ESPN 50

Karta oparta głównie na nieco mniej znanych nazwiskach, ale złożona pod show. Cory Sandhagen to oczywiście klasa sama w sobie i jego potyczka z Robem Fontem zapowiada się doskonale, ale mamy też bardziej niepozorne starcia jak Billy Quarantillo z Damonem Jacksonem czy Ignacio Bahamondes z L’udovitem Kleinem. Nie są to fighterzy z pierwszych stron gazet, ale ich kolizje powinny gwarantować fajerwerki w klatce.

Transmisja: UFC Fight Pass

Inne starcia warte uwagi:

LFA 164:
125 lb: Sabina Mazo vs. Sandra Lavado – starcie o pas dywizji muszej

ONE FIGHT NIGHT 13:
145 lb: John Lineker (35-10) vs. Jae Woong Kim (13-7)
265 lb: Marcus Buchecha (4-0) vs. Oumar Kane (5-1)