Robert Whittaker komentuje wypadnięcie z UFC 234: Wrócę lepszy, niż kiedykolwiek!

źródło: Updates Viral News

Numerowana gala UFC 234 w Australii na kilka godzin przed rozpoczęciem straciła swój main event, którym miała być walka o pas dywizji średniej pomiędzy aktualnym mistrzem, Robertem Whittakerem, a pretendentem – Kelvinem Gastelumem.

W noc poprzedzającą galę, Whittaker poczuł się źle, zaczął się uskarżać na bardzo silne bóle brzucha, a następnie wymiotować. Zabrano go do szpitala, gdzie przeszedł całą serię badań. Lekarze zdiagnozowali u niego przepuklinę i poinformowali go, że musi jeszcze tego samego dnia przejść operację.

Zobacz także: Robert Whittaker wypada z UFC 234

Walka z Gastelumem została odwołana, a nowym main-eventem gali UFC 234 zostało starcie Andersona Silvy z Israelem Adesanyą.

Tuż po operacji mistrz wagi średniej UFC postanowił skierować do swoich fanów komunikat, prosto ze szpitalnego łóżka. Zachowując w miarę uśmiechniętą twarz i nie rozwodząc się nad swoim pechem, Whittaker przeprosił wszystkich, którzy liczyli na jego występ i zawiedli się. Nakreślił pokrótce, iż do ostatniej chwili walczył z samym sobą i lekarzami, aby nie rozczarować fanów i wyjść do boju w Melbourne. Niestety, nie udało się. Dodał, że jest już po operacji i nadal przebywa w szpitalu. Podziękował też serdecznie za wsparcie i wszystkie wiadomości z życzeniami zdrowia, jakie otrzymał i nadal otrzymuje.

Wrócę lepszy, niż kiedykolwiek! To po prostu kolejna przeszkoda, którą przeskoczę. Nie pozwolę się długo trzymać z dala od klatki. Wrócę lepszy, niż kiedykolwiek! 

podkreślił  na koniec z całą mocą Robert.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hey guys ! Still kicking. I’m sorry to all my friends, fans and family for not being able to get in there Sunday. Apparently if you get emergency surgeries you can’t be cleared to fight. Thanks for the overwhelming support from all my fans I am so blessed to know you guys have my back. A big thanks to my team mates @fabricioitte @alexprates07 @standstrongboxingcoachjustin @justinlang_ep @titusday77 and all the others from behind the scenes you guys were there from start to finish worrying and prioritizing my health above all. Lastly to @danawhite and @ufc for the immediate help and support throughout the process of testing and the emergency surgeries. I am blessed I found out when I did and avoided life long consequences. I’ll be back better than ever.

Post udostępniony przez Robert Whittaker (@robwhittakermma)

źródło: Instagram