Były, podwójny czempion KSW – Roberto Soldic, piątego maja wróci do klatki singapurskiej organizacji ONE Championship. Jego oponentem będzie legitymujący się rekordem 14-7, Zebaztian Kadestam.

Roberto Soldic (20-3) w minionym roku zmienił barwy. Przeszedł z największej polskiej organizacji MMA – KSW – do ONE Championship, gdzie jak dotychczas wystąpił jednokrotnie. Doszło do tego w grudniu, kiedy to skrzyżował rękawice z Muradem Ramazanovem (11-0). Pojedynek ten potoczył się jednak inaczej, aniżeli wszyscy by sobie tego życzyli. Już w pierwszej odsłonie, Dagestańczyk trafił „Robocopa” nielegalnym kolanem, po którym ten nie był w stanie kontynuować, w związku z tym bój ten uznano za nieodbyty.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Szansę na pierwszy triumf będzie miał początkiem maja, podczas organizowanego w Kolorado wydarzenia. Oficjalnie ogłoszono to w mediach społecznościowych jego nowego pracodawcy.

Zobacz także: Michał Andryszak i Karolina Sobek wystąpią na kwietniowej gali PFL! Poznaliśmy rywali

Jego oponentem będzie były mistrz, występujący pod flagą Szwecji, Zebaztian Kadestam. Do rywalizacji z Chorwatem podejdzie po serii dwóch wygranych. W sierpniu minionego roku szybko i efektownie uporał się z Iurim Lapicusem (14-2), kilka miesięcy wcześniej rozbił natomiast Valmira da Silvę (9-2).

Źródło: Instagram/ONE Championship