W miniony weekend miejsce miała 74. edycja, wyprodukowana pod szyldem KSW. Klasycznie już, kilka dni po wydarzeniu, doszło do zmian w oficjalnych rankingach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas KSW 74, w okrągłej klatce zadebiutował Tom Breese. Jego wygrana nad Damianem Janikowskim doprowadziła do wielu dyskusji, natomiast jest oficjalnie uznawana, a co za tym idzie – Brytyjczyk z przeszłością w UFC zameldował się w klasyfikacji wagi średniej. Momentalnie wszedł na czwartą lokatę, spychając nieco niżej Michała Materlę. Ponadto, do najlepszej piątki wskoczył również Tomasz Romanowski. Reprezentant Berserker’s Team zagwarantował to sobie dzięki szybkiemu triumfowi nad „Polskim Czołgiem”, Cezarym Kęsikiem.

Do przestasowań doszło także w czubie królewskiej kategorii. Na pierwszą lokatę awansował Darko Stosic, który niedawno ponownie pokonał przed czasem doświadczonego Michała Kitę. Były pretendent do mistrzowskiego trofeum zamienił się miejscem z pokonanym przez aktualnego czempiona Brazylijczykiem – Ricardo Praselem.

W zeszły weekend doszło również do kolejnej potyczki Werllesona Martinsa. „Galinho” tym razem skrzyżował rękawice z Pawłem Polityło i po wymagającym, trzyrundowym boju, ostatecznie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Dzięki temu przeskoczył w klasyfikacji wagi koguciej swojego krajana, Bruno Santosa, wchodząc na trzecią lokatę.

Z ogromego awansu może cieszyć się również Sofiia Bagishvili. Gruzinka, która w imponujący i brutalny sposób uporała się z Anitą Bekus, zameldowała się na pierwszej pozycji w rankingu kobiet. Ten obejmuje dwie kategorie – słomkową oraz muszą.

Zobacz także: KSW 74 – wyniki gali. Phil De Fries zostaje na tronie wagi ciężkiej

Źródło: kswmma.com