Wpis, który była mistrzyni – Weili Zhang zamieściła w swoich mediach społecznościowych może wskazywać na to, iż ta otrzyma natychmiastowy rewanż z Rose Namajunas. Czy tak właśnie będzie? Odpowiedź na to pytanie zapewne poznamy już wkrótce. 

Weili Zhang (21-2) po raz ostatni widziana była w akcji, w kwietniu bieżącego roku. Podczas gali z numerem 261 skrzyżowała rękawice z Rose Namajunas (10-4), jednakże starcie to kompletnie nie poszło po jej myśli i ta padła na deski już w pierwszej rundzie. Porażka ta była jedyną w dotychczasowej karierze pod szyldem UFC. Tuż po zakończonej batalii, Chinka odniosła się do niej za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, zapowiadając podjęcie starań doprowadzenia do natychmiastowego rewanżu.

Zobacz także: „Dzisiaj pogłębiłam swoje rozumienie UFC” – Weili Zhang po utracie mistrzowskiego pasa

Z jednej z ostatnich aktualizacji można wywnioskować, iż jej prośby zostały wysłuchane. 31-latka ponownie wspomniała o obecnej czempionce, zapowiadając jednocześnie rozpoczęcie przygotowań do kolejnej batalii.

„Po chwili odpoczynku, zaczęłam przygotowywać się do kolejnego starcia. Rose jest naprawdę silna. Prawdziwa mistrzyni. Muszę trenować jeszcze ciężej i wierzę, że nasze drugie starcie będzie świetnym widowiskiem. Rywalizacja z najlepszymi jest czymś, co zawsze dawało mi ogromną motywację. Moi przyjaciele też chcą to oglądać.”

W kręgu zawodniczek, które starają się aktualnie sięgnąć po pas jest także między innymi nasza rodaczka – Joanna Jędrzejczyk (16-4). Polka niejednokrotnie powtarzała, iż interesują ją jedynie walki na szczycie, więc pozostało cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: Instagram/Weili Zhang