Merab Dvalishvili podjął rękawice rzucone mu przez Cory’ego Sandhagena, który w minioną sobotę, koncertowo rozprawił się z Marlonem Verą w walce wieczoru gali UFC San Antonio.

Po zwycięstwie nad Marlonem Verą na gali UFC San Antonio w minioną sobotę, Cory Sandhagen wyzwał do walki Meraba Dvalishviliego, nazywając go najlepszym zawodnikiem w dywizji poza mistrzem.

W rozmowie z ESPN, Dvalishvili przyjął wyzwanie ze strony Sandhagena i pochwalił byłego pretendenta do pasa.

Bardzo podoba mi się to zestawienie, ponieważ on jest świetnym zawodnikiem.

– powiedział Dvalishvili, następnie dodając:

To wysokiej klasy zawodnik. Teraz będzie miał zapewne nr 3 obok swojego nazwiska w rankingu, więc podobałaby mi się ta walka. Ten gość (Sterling) to mój przyjaciel. Jest mistrzem z powodu swojego talentu, a ja chciałbym wyczyścić tę dywizję. Pragnę nowego wyzwania. On mnie wyzwał. Ma to sens i chętnie z nim zawalczę w dowolnym momencie. Jest dobry, bardzo techniczny, ma dobre poruszanie, jiu-jitsu i wszystko inne. Nawet jeśli ja pokonałem Petra, a Petr pokonał jego, to nie lekceważę go. Jest niebezpieczny, to dobry zawodnik, co udowodnił dziś pokonując twardziela Verę, i chętnie z nim zawalczę.

Dvalishvili wyraził się jasno, że nie będzie walczył o mistrzostwo, dopóki jego przyjaciel i kolega z klubu, Aljamain Sterling, będzie mistrzem. Dvalishvili zdobył pierwsze miejsce w rankingu UFC w wadze koguciej po pokonaniu byłego mistrza, Petra Yana w tym miesiącu.

Sterling stanie do kolejnej obrony swojego tytułu przeciwko byłemu mistrzowi dwóch dywizji, Henry’emu Cejudo, w walce wieczoru UFC 288, 6 maja. Dvalishvili uważa, że „The Funk Master” ma przewagę we wszystkich aspektach.

Aljo zdominuje wszędzie, nawet w stójce. A jeśli walka trafi do parteru, nawet jeśli Henry sprowadzi Aljo na matę lub Aljo sprowadzi jego, to Aljo będzie rozdawał karty w walce na chwyty. Widzę, że gdziekolwiek by walka się toczyła, Aljo zdominuje tę walkę. Wielki szacunek dla Henry’ego Cejudo – nawet Aljo go nie lubi, ale jako zawodnika go szanuję. To mistrz olimpijski, mistrz dwóch dywizji, ale teraz przyszedł czas na Aljo, a Aljo jest królem tej dywizji.

Zobacz także: Merab Dvalishvili prezentuje kontuzjowaną dłoń. Urazu doznał przed walką z Yanem

źródło: mmajunkie.com