Marvin Vettori pomimo bilansu 0-2 z Israelem Adesanyą (obu porażek doznał przez decyzje) pozostaje pewny siebie, że w trzecim starciu pokonałby Nigeryjczyka. Włoch ponadto pokusił się o typowanie nadchodzącego rewanżu „The Last Stylebendera” z Alexem Pereirą.

Marvin Vettori ma obecnie bilans 0-2 w walkach z Israelem Adesanyą, z którym ostatnio walczył w czerwcu 2021 roku, kiedy to „The Last Stylebender” wygrał decyzją, broniąc swojego pasa. Od tego czasu Adesanya utracił trofeum wagi średniej na rzecz Alexa Pereiry na UFC 281, a w związku z tym, że obaj zawodnicy mają ponownie zmierzyć się na UFC 287, Vettori uważa, że Brazylijczyk ponownie zwycięży nad Izzym.

Pereira, Pereira. Pereira znów go pokona.

– powiedział Włoch dla InsideFighting, odnosząc się do tego, kto, jego zdaniem, wygra na UFC 287.

Mimo że Vettori zbliża się do walki o pas, uważa, że prawdopodobnie potrzebuje kolejnego zwycięstwa, a jeśli Adesanya przegra na UFC 287, trylogia pomiędzy nimi miałaby sens. Ponadto, „The Italian Dream” jest pewny, że wprowadził właściwe zmiany i pokonałby Adesanyę, gdyby zawodnicy po raz trzeci stanęli naprzeciw siebie.

Tak sądzę. Dzięki poprawie mojej techniki uderzeń i poprawie w zapasach. Będę jeszcze bardziej przyciskał w zapasach. Na pewno jestem teraz dużo bardziej pewny swojej kontroli. Zrobiłbym to na pewno. Będę bardzo pewny siebie w tej walce, obiecuję.

Israel Adesanya i Marvin Vettori rywalizują ze sobą od czasu pierwszej walki, którą stoczyli w 2018 roku, gdzie „The Last Stylebender” wygrał niejednogłośną decyzją. Jednak Vettori był przekonany, że powinien był tę walkę wygrać. Kolejnymi zwycięstwami, wypracował sobie drogę do rewanżu, który także nie ułożył się po jego myśli.

Marvin Vettori po zwycięskiej decyzji nad Romanem Dolidze na UFC 286 powrócił na zwycięską ścieżkę, po porażce z Robertem Whittakerem we wrześniu zeszłego roku.

Zobacz także: UFC 286: Marvin Vettori wygrywa z Romanem Dolidze po walce pełnej zwrotów akcji

źródło: bjpenn.com