Wypożyczenie z KSW do OKTAGON MMA przerodziło się w pełnoprawny kontrakt. Scott Askham po raz kolejny wystąpi w czesko-słowackiej promocji już w lutym.

Scott Askham (20-6) ostatni – i jak na razie jedyny – start w OKTAGON MMA zaliczył w listopadzie tego roku. Stanął wówczas w szranki z innym byłym zawodnikiem KSW – Marciem Doussisem (9-3) w limicie kategorii półciężkiej. Starcie rozegrało się na pełnym dystansie, po którym sędziowie jednogłośnie wskazali Anglika na zwycięzcę.

W piątkowe popołudnie przedstawiciele największej organizacji nad Wisłą oficjalnie poinformowali, iż ich drogi z byłym mistrzem się rozchodzą.

Zobacz także: Scott Askham poza szeregami organizacji KSW

Teraz wiemy już, gdzie Askham będzie kontynuował swoją karierę. Po kilkunastu godzinach od oświadczenia KSW oficjele OKTAGON-u poinformowali o jego kolejnym występie. Anglik zamelduje się w klatce 10 lutego, mierząc się z napędzonym imponującą serią Kerimem Engizekiem (20-4). Pojedynek rozegra się w limicie dywizji średniej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Engizek pozostaje niepokonany od 9 lat i może pochwalić się serią aż 13 wygranych! Ostatni raz w akcji widziany był podczas OKTAGON 49, kiedy to skrzyżował rękawice z Adamem Horvathem (10-8). Potyczka zakończyła się już w inauguracyjnej odsłonie po tym, jak reprezentant Turcji brutalnie rozbił oponenta.

Źródło: X/OKTAGON MMA