Szef Bellatora Scott Coker stwierdził, że zwycięzca walki Nemkov vs. Anderson stanie się najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej na świecie.

Na sobotniej gali Bellator 268, Vadim Nemkov (14-2) poddał Juliusa Anglickasa (10-2), a Corey Anderson (16-5) znokautował Ryana Badera (28-7) i awansował do finału turnieju w wadze półciężkiej, gdzie zmierzy się właśnie z Rosjaninem. Nemkov jest już oczywiście mistrzem Bellatora w wadze półciężkiej, który dwukrotnie obronił pas w drodze do finału turnieju. Anderson natomiast wygrał wszystkie trzy swoje walki w Bellatorze przez nokaut i od czasu przejścia z UFC wygląda jak zupełnie inny zawodnik. W 2022 roku Nemkov spotka się w finale z Andersonem, a według Scotta Cokera, zwycięzca zostanie najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej na świecie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ktokolwiek wygra ten turniej, dla mnie będzie najlepszym półciężkim na tej planecie, kropka.

stwierdził Coker.

W tej chwili numerem 1 w wadze półciężkiej jest mistrz UFC Jan Błachowicz (28-8). Polak w swojej karierze miał okazję dwukrotnie zmierzyć się z Coreyem Andersonem. Drugi pojedynek odbył się na gali UFC Fight Night 167, gdzie Błachowicz w już w pierwszej rundzie znokautował Amerykanina. Natomiast w pierwszym starciu lepszy był Anderson.

źródło: mmajunkie.usatoday.com