Sean Strickland na swoich mediach społecznościowych odniósł się do sytuacji na Ukrainie. Stwierdził, że Ukraina powinna się poddać, co spotkało się z mocną odpowiedzią Jana Błachowicza.

Atak Rosji na Ukrainę spotkał się nie tylko z potępiającą reakcją całego świata, ale również z konkretnym działaniem. Wiele krajów zdecydowało się na pomoc humanitarną, a także militarną. Mimo wielu działań, zdaniem Stricklanda, w tej sytuacji najrozsądniej byłoby uznać wyższość wroga i się poddać:

Ukraina powinna paść na kolana i stać się Rosją. Rozumiem, że to straszne, że moglibyście wygrać, ale naprawdę chcecie być nowym Afganistanem przez kolejne trzydzieści lat? Nie twierdzę, że to słuszne, ale choć to trudna decyzja, wyjdzie na dobre.

Obok takiego oświadczenia, obojętnie nie mógł przejść były mistrz UFC, który szybko zareagował:

„Łatwo jest oddać obcą niepodległość. Historia Wschodniej Europy jest przepełniona trudem i cierpieniem. Ukraina – zarówno jako kraj, jak ludzie – wiele przetrzymali. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!”

Strickland w kolejnych wpisach na Twitterze próbował wytłumaczyć swój punkt widzenia. Stwierdził też, że „lubi oglądać na YouTubie, jak Rosjanie przegrywają”.

źródło: Twitter/Sean Strickland