Sijara Eubanks zmienia kategorię wagową

źródło: lowkickmma.com

Dla Sijary Eubanks (4-2) to już koniec przygody z dywizją muszą. Zawodniczka zdecydowała przenieść się do wyższej kategorii koguciej, a jej główną motywacją był fakt, że tutaj ścinanie wagi jest dla niej o wiele bardziej realne. Nie od dziś wiadomo, że Eubanks ma z tym poważne problemy.

Taką decyzję podjęła miesiąc po tym, jak przed starciem z Roxanne Modafferi (22-15) na UFC 230 wniosła na wagę 1,2 funta za dużo.


Jeszcze wcześniej Eubanks przez moment miała szansę skrzyżować rękawicę z Valentiną Shevchenko (15-3), jednak UFC odniosło się sceptycznie do jej szans na zrobienie wagi, więc ostatecznie walkę na UFC 231 otrzymała Joanna Jędrzejczyk (15-2).

W przeszłości zawodniczka miała też poważne problemy ze zdrowiem, które wynikały właśnie ze zbijania do walki zbędnych kilogramów. Drastyczne ścinanie skończyło się dla niej poważną niewydolnością nerki.

Nic więc dziwnego, że Eubanks zdecydowała się na taką zmianę. Zdrowie trzeba cenić, a w dywizji koguciej z pewnością znajdą się dla niej odpowiednie przeciwniczki.

źródło: mmafighting.com