Konfrontacja pomiędzy byłymi mistrzami wagi muszej oraz koguciej dojdzie do skutku na kwietniowym UFC 300. Przedstawiciele organizacji potwierdzili, iż w klatce spotkają się wtedy Deiveson Figueiredo wraz z Codym Garbrandtem.

Po wielu występach i ciężkich, widowiskowych bojach w dywizji muszej, Deiveson Figueiredo (22-3-1) zadecydował, iż przechodzi do wyższej kategorii. Tak oto w grudniu minionego roku spotkał się w oktagonie w Robem Fontem (20-8), pewnie pokonując go na pełnym dystansie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż po raz kolejny zawalczy 13 kwietnia, na zbliżającym się jubieluszu federacji. Podczas UFC 300 stanie w szranki z byłym czempionem wagi, w której akutalnie startuje. Chodzi oczywiście o Cody’ego Garbrandta (14-5).

Garbrandt na przestrzeni lat w amerykańskim gigancie miewał już lepsze i gorsze momenty. Obecnie jednak radzi sobie całkiem nieźle. Amerykanin zwyciężał w dwóch minionych pojedynkach. W marcu 2023 pewnie pokonał Trevina Jonesa (14-11), a kilka miesięcy później posłał jeszcze na matę doświadczonego Briana Kellehera (24-15).

Zobacz także: Superfight na UFC 300? Brock Lesnar wróci do klatki?

Źródło: X/UFC, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC