Pojedynek dwóch topowych ciężkich UFC – Marcina Tybury oraz Taia Tuivasy został przeniesiony w czasie o miesiąc. Zmiana ta przyniosła także nowe miejsce w karcie. Walka ta zwieńczy zaplanowane na 16 marca wydarzenie.

O konfrontacji pomiędzy dwoma sklasyfikowanymi w topowej dziesiątce królewskiej kategorii UFC zawodników wiadomo już od dawna. Pierwotnie jednak potyczka pomiędzy Marcinem Tyburą (24-8) oraz Taiem Tuivasą (15-6) miała mieć miejsce w połowie lutego, podczas UFC 298.

Zobacz także: BREAKING! Tybura kontra Tuivasa w lutym!

Ostatecznie jednak panowie spotkają się w oktagonie miesiąc później, a ich walka zwieńczy całe wydarzenie. Informację tę możemy znaleźć na oficjalnym profilu globalnego potentata.

Ostatni pojedynek Tybury nie ułożył się tak, jakby sobie tego życzył. W lipcu stanął on w szranki z Tomem Aspinallem (14-3), jednakże musiał uznać jego wyższość, zostając znokautowanym po nieco ponad minucie od rozpoczęcia boju. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch triumfów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Kariera Tuivasy natomiast znalazła się w ostatnich miesiącach na sporym zakręcie. Jeden z ulubieńców publiczności przegrywał w aż trzech minionych konfrontacjach! Wyższość nad nim udowadniali kolejno Ciryl Gane (12-2), Sergei Pavlovich (18-2), a także Alexander Volkov (37-10). Co więcej – wszystkie te porażki zgarniał przed czasem.

Źródło: X/UFC