Wciąż niepokonany Khamzat Chimaev po zwycięstwie na gali UFC 294, prawdopodobnie dostanie szansę zawalczenia o tytuł wagi średniej. Obecny mistrz tej kategorii uważa jednak, że Czeczen jeszcze na to nie zasłużył

Dana White przed wydarzeniem w Abu Dhabi, w programie The Pat McAfee Show, zapowiedział że zwycięzca walki Khamzat Chimaev (13-0) – Kamaru Usman (20-4) będzie kolejnym pretendentem do tytułu mistrza wagi średniej. Warto zaznaczyć, że obaj panowie są klasyfikowani w rankingu kategorii… do 77 kg. Dyrektor generalny UFC nie krył zadowolenia z dyspozycyjności zawodników gotowych do walki w każdej chwili, i ten argument był kluczowy w podjęciu decyzji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Obecny mistrz dywizji do 84 kg – Sean Strickland (28-5) w programie Extra Rounds na UFC Fight Pass, w bardzo mocny sposób dał do zrozumienia, co myśli na temat takiego zestawienia. 

Jedyną rzeczą, która podoba mi się w Chimaevie jest to, że kibice chcą go oglądać. Z jakiegoś powodu ludzie go uwielbiają albo nienawidzą. Nie wiem, dla mnie jest tylko pie****oną wypłatą. Sprzedaje wiele widowisk, ludzie płacą, żeby to oglądać, ale on na to nie zasłużył. On na to kur** nie zasłużył, ale jest jak jest. Dajcie mu to. Sprzedaje wiele walk, pójdę walczyć z tym pie*****nym facetem przez pięć rund. On na to kur** nie zasługuje. Zwycięstwo przez decyzję, z gościem wagi półśredniej, oderwanym od kanapy, nie zapewnia tego. 

przyznał.

Zobacz także: UFC 294: Chimaev pokonał Usmana

W dalszej części rozmowy dodał jeszcze, że w wyniku nieporozumienia po jednym z treningów, doszło między nimi do wymiany zdań:

Pozwólcie, że coś wam powiem o Chimaevie. To prawdziwa historia. Skoro rozmawiamy o treningach, raz robiłem z Czeczenami. I on źle zrozumiał, co powiedziałem. Wypowiedziałem się dobrze o zawodnikach z Czeczeni, a on wysłał mi wiadomość w której pisał bzdury. Odpisałem „Khamzat, źle mnie zrozumiałeś. Ale widzimy się jutro o 15. W rękawicach czy bez, bądź tam”. I wiecie co? Nie pokazał się, nie odpowiedział. 

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: UFC Fight Pass/Extra Rounds, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC