Rafael Xavier kopał, bił, umęczał, aż w końcu pokonał Mateusza Strzelczyka na gali Oktagon 44 w Oberhausem. Wyglądało to przerażająco!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Xavier zaczął od wysokiego frontalnego kopnięcia, powtórzył. Strzelczyk mocno uderza prawym i cofa się, zapędza rywala pod siatkę i nadziewa się na kolano. Rafael kopie, buduje dystans, nie dopuszcza Polaka do siebie. Front Mateusza idzie za nisko, rywal ma chwilę dla siebie. Po powrocie do walki Xavier zaczyna kopać, Strzelczyk w defensywie. „Kratos” mocno trafia, wstrząsa Polakiem. Mateusz cofa się, w panice broni się pod siatką, pada na matę, Xavier dobija ale Strzelczyk się jakimś sposobem ratuje. W parterze próbuje nawet wykręcić stopę przeciwnika, ale puszcza. Brazylijczyk z góry poczyna sobie jak chce, szuka poddania, obija będąc na plecach. Polak wstaje, ale jest potwornie rozbity. Rafael opada z sił, więc Polak, mimo bezradności, jest w stanie przetrwać do końca rundy.

Obaj zmęczeni wychodzą do drugiej rundy. Polak okrutnie porozbijany, rzuca pojedyncze ciosy, ale chyba nie do końca widzi, gdzie celuje. Xavier nieco zwolnił, zaczyna podnosić wyżej ręce, aby bronić głowy. Lewy prosty Brazylijczyka, Strzelczyk idzie po obalenie, powrót do stójki. Piekielne kolano i znów lewy cios Xaviera, a potem obalenie, ale Rafale decyduje się wrócić do stójki. Widać, że obaj panowie nie mają w ogóle siły do dalszej walki. Dłuższa chwila stagnacji i znów kolano latające, Mateusz się zatacza, pada na matę. Brazylijczyk dopada go na środku klatki, jest za plecami, podnosi się i kopie na tułów, a potem… zaprasza ponownie do stójki. Obaj już ledwo stoją, Strzelczyk się kuli pod siatką, a Xavier dewastuje go ponownie kolanami. Końcówka rundy na środku klatki – raczej markowanie ciosów niż walka.

Zobacz także: OKTAGON 44 – wyniki gali z udziałem Polaków

Xavier rusza z kopnięciami, Strzelczyk opiera ręce o kolana, Rafael wraca na środek klatki. Mateusz nie ma absolutnie sił żeby zrobić cokolwiek, ogranicza się do obrony. Przechwytuje nogę i trafia prawnym ciosem w twarz Brazylijczyka, ten się odgryza. Mija druga minuta i chyba nie ma już co liczyć na fajerwerki. Każdy cios Xaviera (a nie ma ich wiele) dochodzi. Nagle, w wymianie kopnięć, noga Strzelczyka nie wytrzymuje. Najprawdopodobniej złamanie takie, jakiego doznał Conor McGregor w walce z Dustinem Poirierem, kończy to starcie.

Xavier rusza z kopnięciami, Strzelczyk opiera ręce o kolana, Rafael wraca na środek klatki. Mateusz nie ma absolutnie sił żeby zrobić cokolwiek, ogranicza się do obrony. Przechwytuje nogę i trafia prawnym ciosem w twarz Brazyliczyka, ten się odgryza. Mija druga minuta i chyba nie ma już co liczyć na fajerwerki. Każdy cios Xaviera (a nie ma ich wiele) dochodzi. Nagle, w wymianie kopnięć, noga Strzelczyka nie wytrzymuje. Najprawdopodobniej złamanie takie, jakiego doznał Conor McGregor w walce z Dustinem Poirierem, kończy to starcie.