Finalista TUF Nations: Canada vs. Australia gdzie był podopiecznym Patricka Cote, trzydziestolatek i najbliższy rywal Pawła Pawlaka. Sheldon Westcott (8-2-1) bo o nim mowa będzie bohaterem kolejnej sylwetki fightera którą kontynuujemy przed galą UFC w Polsce.Westcott to przede wszystkim uderzacz. Posiada mocny cios co już udowodnił kilkukrotnie. Karierę rozpoczął już w 2007 roku. W swoim pierwszym starciu zmierzył się Victorem Bachmanem (wówczas 3-0). Debiut nie był łaskawy, Sheldon poległ przez niejednogłośną decyzję sędziów. Rok trzeba było czekać na drugi pojedynek. W kolejnej walce Westcott zmierzył się z nieco słabszym rywalem – Jeffem Kilisoskym – poddał go swoją pierwszą (i nie ostatnią) gilotyną już w pierwszej rundzie. Początek 2009 również należy do udanych dla Westcotta. Zalicza on swój pierwszy nokaut w karierze. Ofiara pada Kyle Milliberry i to w niecałą minutę. Kolejny rok przerwy w karierze zawodniczej nie wróży nic dobrego – nic bardziej mylnego! W przypadku Sheldona Westcotta to działa. Trzecia już wygrana druga przez nokaut i to poniżej minuty robi wrażenie. Tim Smith zapewne nie wspomina tego pojedynku miło.

Kilka miesięcy później Westcott udowadnia ze jest przekrojowym zawodnikiem. Niespełna trzydzieści sekund trwała walka z Simonem Marinim. Kanadyjczyk odklepał po raz kolejny gilotyną swojego oponenta udowadniając że nie tylko cios ma piekielny. W 2011 roku kończy sie seria walk wygranych przed czasem. Tomas Denny stawia nie lada warunki i remisuje walkę z Westcottem na gali MFC 28. Jest to pierwszy remis w karierze Westcotta. Po kilku miesiacach dochodzi do rewanżu gdzie po pełnym dystansie to reprezentant kraju klonowego liścia okazuje sie lepszy wygrywając tę batalie i udowadniając kto jest lepszym fighterem.  Następny rok to tylko jedna walka, co ważne wygrana. Zwycięstwo nad Jayem Jensenem daje Sheldonowi Westcottowi rekord 6-1-1 i spore ambicje na..

Rok 2013 to dwa arcyważne pojedynki. Pierwsza walka to pojedynek z Niciem Herronem – Webbem. Walka zakończona decyzja na korzyść naszego bohatera i poważne plany na przyszłość. Jeszcze lepiej kończy się ten rok dla Kanadyjczyka. Wystarczyło 13 sekund by Aaron Shymr padł na deski po bombie Westcotta. Ta wygrana zaowocowała angaż do programu TUF Nations Canada vs. Australia. Nasz bohater trafia pod skrzydła Patricka Cote. W programie radzi sobie nad wyraz dobrze i trafia do samego finału gdzie na gali TUF Finale: Bisping vs Kennedy o zwycięstwo mierzy się z Eliasem Theodorou. Niestety w drugiej rundzie musi uznać wyzszość rywala który nokautuje go poprzez.. łokcie (przypadek? nie sądzę).

Sheldon Westcott to zawodnik o piekielnie mocnym ciosie, potrafiącym jednym uderzeniem kończyć pojedynki. Z góry także potrafi sporo ugrać. Jest przekrojowy (3 KO, 3 SUB, 2 DEC) jednak posiada takze luki. Z dołu nie powinien stwarzać problemu Pawlakowi a patrząc przez jaka technikę ostatnio przegrał walkę lobujący się w łokciach Pawlak ma spore szanse na wygrana nad Kanadyjczykiem.