Sztab Anity Bekus zamierza złożyć protest w sprawie zmiany werdyktu po jej walce z Izabelą Badurek na FEN 30

194
źródło: FEN, Facebook

W miniony weekend we Wrocławiu odbyła się gala FEN 30, gdzie zobaczyliśmy wiele świetnych pojedynków.  W jednym z nich Izabela Badurek (8-6) pokonała na punkty Anitę Bekus (3-2).

Jednak pierwotnie jako zwyciężczynię wskazano reprezentującą klub Shark Top Team Anitę Bekus. Jednak jeszcze tego samego wieczoru wykryto błąd proceduralny, który skutkował zmienieniem werdyktu po którym to Izabela Badurek triumfatorkę w tym pojedynku.

Z takim załatwieniem tej sprawy nie zgadza się sztab Anity Bekus, który jest oburzony zmianą tej decyzji. Marcin Wrzosek na Twitterze poinformował, że zostanie złożony oficjalny protest w tej sprawie.

„Będziemy zgłaszać oficjalny protest, tu już nie chodzi o Anitę i Izę tylko o każdego zawodnika który może zostać tak skrzywdzony przez organizacje @FENmma.”

Anita Bekus swoją zawodową karierę w MMA rozpoczęła w 2018 roku, gdzie na Envio Fight Nigh’19 wypunktowała Hannę Gujwan (2-5). Swoją pierwszą walkę w organizacji FEN stoczyła na gali z numerem 24, gdzie znokautowała Kamilę Porczyk (3-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Izabela Badurek w 2015 roku wystąpiła na UFC FN 64, gdzie została poddana przez Aleksandrę Albu (3-2). Po tej porażce została zwolniona z Ultimate Fighting Championship. W debiucie dla Fight Exclusive Night na. FEN 25 została wypunktowana przez Katarzynę Lubońską (7-3).

Zobacz także: Zmiana werdyktu w walce Badurek vs. Bekus – co tam się naprawdę stało?

źródło: Twitter