Jamahal Hill nie zamierza tracić czasu i już teraz przyjął kolejne wyzwanie! Były mistrz powróci na gali UFC 303, mierząc się z Khalilem Rountree Jr. Starcie to zostało oficjalnie ogłoszone.

Po ponad rocznej absencji spowodowanej leczeniem kontuzji, Jamahal Hill (12-2) powrócił do oktagonu podczas jubileuszowego UFC 300. Momentalnie stanął przed szansą odzyskania mistrzowskiego trofeum, przystępując do konfrontacji z Alexem Pereirą (10-2). Sztuka ta jednak zupełnie mu się nie udała, bowiem został znokautowany już w inauguracyjnej odsłonie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że Amerykanin szybko zamierza zmazać tę porażkę, akceptująć kolejną walkę. Oficjalnie potwierdzono już, iż Hill ponownie do klatki wejdzie 29 czerwca, konfrontując się z Khalilem Rountree Jr. (13-5).

Rountree aktualnie może pochwalić się serią pięciu wygranych. Po raz ostatni w akcji widziany był w grudniu minionego roku, kiedy to stanął w szranki z doświadczonym Anthonym Smithem (37-19), efektownie rozbijając go na początku trzeciej odsłony. Obecnie zajmuje ósmą pozycję w rankingu wagi półciężkiej, więc ewentualne zwycięstwo z Hillem mocno zbliży go do ścisłej czołówki.

UFC 303 zwieńczy natomiast hitowa walka Conora McGregora (22-6) wraz z Michaelem Chandlerem (23-8). Pojedynek ten zakontraktowany jest na dystansie pięciu rund, w limicie kategorii półśredniej.

Zobacz także: OFICJALNIE: McGregor wraca na UFC 303!

Źródło: X/UFC, fot. Mark J. Rebilas-USA Today Sports