W 2020 roku Khabib Nurmagomedov zakończył sportowy etap w swoim życiu. Zajął się m. in. spędzaniem czasu z rodziną.

„Orzeł” 13 razy występował dla amerykańskiego giganta. Trzykrotnie bronił pasa mistrzowskiego wagi lekkiej. Szczyt popularności osiągnął wygrywając z Conorem McGregorem. Pamiętne wydarzenie UFC 229 było nafaszerowane kontrowersjami. Sam Khabib swoje zwycięstwo zwieńczył atakiem na asekurantów Irlandczyka. Na UFC 254 stoczył ostatni pojedynek. Poddał wtedy Justina Gaethje.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dagestańczyk dba w tym momencie w dużej mierze o oktagonową dyspozycję bliskich mu zawodników – w tym Islama Makhacheva. Przytoczył anegdotę w związku z coraz bardziej dociekliwym synem:

Gdy zakończyłem karierę, syn zaczął mi zadawać wiele pytań. Miał zaledwie 3 lata, gdy odszedłem na emeryturę. Nic nie rozumiał. Parę tygodni temu zapytał „Tato, umiesz walczyć jak Islam Makhachev?” Odpowiedziałem „Dlaczego pytasz?”, a on na to „Bo nigdy nie widziałem, żebyś tak walczył.” Gdy odszedłem, był po prostu dzieckiem, teraz zaczyna dopytywać, ale nie wiem, co robić.

przyznał.

Podobne rozterki rodzicielskie przeżywał niedawno czempion kategorii piórkowej.

Zobacz również: „Co, jeśli Makhachev włamie się do domu?” – córeczka drwi z Volkanovskiego

Makhachev jest niepokonany od 2016 roku. Aktualnie zasiada na trofeum dywizji do 155 funtów. Odebrał tytuł Charlesowi Oliveirze, a następnie dwukrotnie pokonał Alexandra Volkanovskiego.

źródło: X / Moon Venerablee | fot. Zuffa LLC