Tim Elliot został zwycięzcą kolejnej edycji The Ultimate Fightera, w finałowym pojedynku turnieju pokonał Hiromasa Ogikubo przez jednogłośną decyzję sędziowską. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nagrodą główną całego programu jest szansa walki o pas wagi muszej z Demetriousem Johnsonem.

Demetrious Johnson (24-2-1) jest obecnie liderem rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe, przez wielu uważany za najlepszego zawodnika MMA na świecie, całkowicie zdominował kategorie muszą pokonując między innymi Johna Dodsona, Henry’ego Cejudo czy dwukrotnie Josepha Benavideza. Sobotnia walka będzie jego dziewiątą obroną mistrzowskiego pasa.

Tim Elliot (13-6-1) to były już mistrz organizacji Titan FC, w 2015 roku został zwolniony z UFC po trzech porażkach z rzędu z bilansem 2-4. Po wygraniu 24 edycji The Ultimate Fightera ponownie wróci do największej organizacji MMA na świecie i od razu stanie do walki o mistrzowski pas.

Gala The Ultimate Fighter 24 Finale odbędzie się w najbliższą sobotę w Las Vegas, szczegóły transmisji oraz rozpiska tutaj.