„To już nawet nie jest śmieszne, to jest żenujące…” Damian Herczyk o zawodniczkach odrzucających pojedynki z Martą Waliczek

144
źródło: Twitter/Damian Herczyk

Bardzo głośno mówi się ostatnio, że duża cześć zawodniczek odrzuciła propozycje walki z Martą Waliczek (4-2), nie tylko w MMA, ale również w pojedynku na gołe pięści. W wywiadzie z naszą redakcją na ten temat wypowiedział się trener Marty- Damian Herczyk.

Dzisiaj zostanie ogłoszona walka Marty Waliczek w K1, a dlaczego nie w MMA? O tym opowiedział Damian Herczyk, który mówi, że duża ilość zawodniczek odmówiła walki z jego podopieczną i według niego, to już jest żenująca sytuacja.

Mięliśmy te problemy już w zeszłym roku, naprawdę mógłbym sypać tutaj nazwiskami zawodniczek. To już nawet nie jest śmieszne, to jest żenujące, co niektóre zawodniczki wyprawiają. Myślę, że Kasia Sadura powinna sobie wziąć do serca, że albo się bije, albo niech idzie sprzedawać ziemniaki na targu. To co ona zrobiła w dwóch przypadkach i na gali zagranicznej w stosunku do Marty i w Polsce, gdzie naprawdę unikała walki. Marta chciała podjąć walkę na tydzień przed, żeby uratować galę. Już nie pamiętam, czy to była Austria, ale chyba tak w walce o pas. Też Marta była za mocna i potrzebowała wtedy więcej czasu na nią.

Główny trener DASS Berserkers Team Bielsko-Biała przyznaje, że powody dla których zawodniczki odmawiają walk z Martą są kuriozalne.

Zawsze się znajdą jakieś wymówki, jak nie waga, to za duże doświadczenie. Ostatnio dostaliśmy stwierdzenie, że szukają rywalki dla Róży Gumiennej do 5 walk zawodowych, ok mogę to zrozumieć. Tylko dlaczego ofertę dostaje dziewczyna, która ma 13 walk zawodowych?

Marta Waliczek miała wystąpić na gali WOTORE 2 w turnieju na gołe pięści. I tutaj ponownie nie znalazła się żadna chętna rywalka na podjęcie walki. Finalnie Marta na tej gali nie wystąpi, a dlaczego? To już wyjaśnił trener Herczyk:

Powód jest dalej ten sam, było kilka dziewczyn, które chciały się tam bić. Organizator się do nas zgłosił, bo Marta miała być priorytetem na tej gali. Tutaj zaczęły się schody, bo na 8 przeciwniczek, żadna nie odważyła się wyjść do walki.

Polecamy całą rozmowę z Damian Herczykiem, które znajduje się na naszym kanale YouTube.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.