Trener Chrisa Weidmana uważa, że zmiana kategorii może mu wyjść na dobre

źródło: mmajunkie.com

Chris Weidman (14-4), odkąd stracił pas kategorii średniej w starciu z Lukiem Rockholdem (16-4) na UFC 194, przegrał 3 z 4 kolejnych pojedynków. Ray Longo, który jest jego trenerem uważa, że zbijanie wagi bardzo źle wpływa na zawodnika.

All-American wszystkie swoje przegrane zanotował przez nokaut. Ostatnia miała miejsce na UFC 230, gdzie jego pogromca, Ronaldo Jacare Souza (26-6) uśpił Amerykanina w spektakularny sposób.

Zobacz także: UFC 230: Chris Weidman traci świadomość po ciosie Ronaldo Souzy [WIDEO]

Przed tym starciem Weidman zapowiadał swoje zwycięstwo, następnie zdobycie pasa i przejście do kategorii wyżej. Czas pokazał, że szybko nie uda mu się zrealizować tego scenariusza, jednak według jego trenera zmiana kategorii na półciężką jest jak najbardziej słuszna.

Naprawdę myślałem, że zbijanie wagi przebiegło bardzo dobrze, ale kto wiedział? […] Mózg jest ostatnim miejscem, które się nawadnia, podczas uzupełniania płynów. Dlatego powtórzę, może 205 funtów będzie mu bardziej leżało, ponieważ nigdy nie widziałem go w takim stanie podczas treningów. Nigdy.

Po walce z Jacare Souzą, Amerykanin otrzymał najdłuższe zawieszenie medyczne ze wszystkich zawodników występujących na tej gali, które potrwa 90 dni. Porażka oddaliła go mocno, od walki o pas.

 

źródło: bloodyelbow.com