Do niedawna nazwisko Anthony’ego Smitha (31-13) nie liczyło się na tyle, by mógł stanąć do pojedynku o pas dywizji półciężkiej. Mimo to, Smith ciężko zapracował sobie na swoją szansę. Właśnie przygotowuje się do walki o pas z Jones Jonesem (23-1), którego trener –  Mike Winkeljohn postanowił ocenić przygotowanie rywala:

Wymagający. Ma jaja, że nie zatrzymuje się nawet na moment. Ma duże możliwości i to jest moim zdaniem bardzo niebezpieczne. Widzieliście jego ostatnią walkę z Volkanem Oezdemirem. Moim zdaniem przegrywał, ale wiedział, jak z tego wybrnąć i wyczuć odpowiedni moment, żeby coś ugrać. Osłabił go ciosami, żeby ostatecznie obalić.

Mówił również:

Uważam, że jego dużą zaletą jest mocna psychika i wola przetrwania, która przeradza się w największą siłę.

Smith wygrał wtedy z Volkanem Oezdemirem (15-3) przez poddanie na UFC Fight Night 138. Wcześniej znokautował w pierwszej rundzie byłego mistrza – Mauricio Rua (26-11) podczas UFC Fight Night 134.

Winkeljohn dodał:

Smith jest dobry w wielu kwestiach. Ma mocne ciosy, ma duży zasięg, chodzi o to, że Jones ma jeszcze większy. Ma umiejętność zadawania ciosów w różnych tempach, ma dobry prawy prosty, który jest bardzo, bardzo skuteczny. Jest dobry we wszystkich płaszczyznach, więc musimy uważać, ale i tak najpierw będzie musiał poradzić sobie z zasięgiem Jonesa i się do niego dostosować.

źródło: mmafighting.com