(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)


Ronda Rousey (8-0) vs. Sara McMann (7-0)

Patryk: Wreszcie dobre zestawienie, jeżeli chodzi o żeńską UFC. Ronda brązowa medalistka IO z 2008r., Sara srebrna z 2004r. Lecz nie zapominajmy, że to jest to MMA. Tu się wszystko może zdarzyć. Zdecydowanie, walka na którą czekałem od dłuższego czasu. Ronda jeśli będzie chciała wygrac balachą musi się bardzo postarać i pilnować się przed silną Sarą. Z drugiej strony oglądając trening mistrzyni UFC zobaczyłem ogromne postępy w stójce, ale kondycja już z Miesha nie pozwoliła jej na typową dominację w drugiej rundzie. Czy Sara wyniszczy Ronde kondycyjnie ? Czy to koniec panowania popularnej Rowdy ? Balacha zawsze dobra, ale co za dużo – to nie zdrowo. Zwyciężca – Sara Mcmann – 3 runda poddanie.

Typujący Rondę: Krzysztof, Marek

Typujący Sarę: Patryk, Michał,

Daniel Cormier (13-0) vs. Pat Cummins (4-0)

Michał: Walka bez historii. Pat wzięty  znikąd i sztucznie napompowana historia nienawiści jakoś na mnie nie działa. UFC próbuje sprzedać ten pojedynek, choć sportowo ma on mniejszy sens niż rewanż Mameda z Sakuraiem. Myślę że walka skończy się pod koniec trzeciej rundy. Daniel Cormier będzie chciał zawalczyć dłuższy dystans by zaadoptować się do nowej kategorii wagowej. Nie widzę szans w żadnej płaszczyźnie walki w której Cummins może postawić większy opór popularnemu „DC”. Mój typ to Cormier przez TKO 3 runda.

Typujący Cormiera: Michał, Patryk, Krzysztof, Marek

Typujący Cumminsa:

Rory MacDonald (15-2) vs. Demian Maia (18-5)

Krzysztof: Obaj zawodnicy wyjdą do walki po to by pokazać, że ostatnie porażki były przypadkowe. Za Kanadyjczykiem przemawia młodość i wszechstronność. Maia po zejściu do półśredniej prezentuje się dobrze. W starciu Brazylijsko-Kanadyjsko to Demian powinien wyjść zwycięsko.

Typujący McDonalda:

Typujący Maię: Krzysztof, Michał, Patryk, Marek

Mike Pyle (25-9-1) vs. T.J. Waldburger (16-8)

Maciek: Doświadczenie i obycie w oktagonie UFC jest z pewnością po stronie Mike’a Pyle’a. „Quicksand” w swojej ostatniej walce został brutalnie zatrzymany przez „nieśmiertelnego” i fenomenalnego ostatnimi czasy Matta Browna. Wcześniej notował jednak dobrą passę czterech zwycięstw, a na tę ścieżkę z pewnością będzie chciał wrócić. Z drugiej strony oponent Pyle’a, T.J. Waldburger, też jest niezłym fighterem. Można go jednak pokonać i sądzę, że tak też będzie i tym razem. A niech postawię na Pyle’a przez decyzję, jednogłośną.

Typujacy Pyle’a: Maciek, Michał, Krzysztof, Marek

Typujący T.J’a: Patryk,

Stephen Thompson (8-1) vs. Robert Whittaker (11-3)

Michał: Zdecydowanie Stephen Thompson. Zawodnik Tristar Gym jest solidnym strikerem, posiada ogromną przewagę w zasięgu i powinien spokojnie punktować swojego rywala na dystansie trzech rund. Oczywiście to jest MMA i wszystko może się zdarzyć, jednak moim skromnym zdaniem nic takiego się nie wydarzy i po trzech rundach to „Wonderboy” wyjdzie z oktagonu jako zwycięzca.

Typujący Thompsona: Patryk, Michał, Krzysztof, Marek

Typujący Whittakera: