THUNDERSTRIKE FIGHT LEAGUE (TFL) to stosunkowo młoda organizacja, pierwsza gala przez nich zorganizowana odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Głównym celem projektu pod nazwą TFL jest popularyzacja MMA, rozwój dyscypliny oraz organizacja eventów o charakterze sportowym na terenie całej Polski.

Jak wspomniałem debiutancka gala odbyła się w listopadzie 2013 roku w Lublinie. Strzałem w dziesiątkę było zakontraktowanie pochodzącej właśnie z Lublina Izy Badurek, między innymi dzięki niej na hali zgromadził się komplet publiczności. Główną walką wieczoru było starcie Izy Badurek z Weroniką Zygmunt. Walkę przez poddanie w pierwszej rundzie wygrała zawodniczka Ankosu Zapasy. Kontrowersje wzbudziła walka Jakub Piesiewicza z Michałem Bartoszewiczem, pierwotnie walkę wygrał Bartosiewicz, ale po proteście ze strony Piesiewicza wynik walki został zmieniony na no contest. Gale otworzyło 3-rundowe starcie Huberta Szymajdy z Przemysławem Fajerem. Po pojedynku to Szmajda wyszedł z niego zwycięsko.

Na drugą gale nie trzeba będzie długo czekać bo już pod koniec listopada w Zabrzu odbyła się druga impreza organizowana przez TFL. Tym razem główną walką było rewanżowe starcie Michała Kity z D.J. Lindermanem. Tym razem górą był Polak, który po trzech pięciominutowych rundach wygrał decyzją sędziów. Gala obfitowała w wiele poddań i nokautów. Tylko dwie walki toczyły się na pełnym wymiarze główna walka wieczory oraz starcie Marcina Kłopotowskiego z Adamem Jankowskim, górą z tego starcia wyszedł podopieczny Michała Kity.

Trzecia gala TFL odbędzie się już w tą sobotę w Kraśniku. W walce wieczory wystąpi Adam Maciejewski dla, którego będzie to możliwość zawalczenia przed swoją publicznością. Rywalem „Maji” będzie pochodzący z Ukrainy Evgeniy Boldyrev. Innym ciekawym starciem będzie walka zawodnika Grapllingu Kraków Filipa Wolańskiego z Karolem Labą. Niepokonany Tomasz Nebeling, a jego rywalem będzie debiutujący w zawodowym MMA – Daniel Rajca. Gale otworzy starcie Piotra Jaszczuka z Marcinem Sasinskim. Gale TFL 3 będzie można obejrzeć w telewizji 1-go marca na kanale Fightklub.