To będzie prawdziwa wojna! Robie Lawler vs. Carlos Condit czyli mistrzowski poziom stójki w oktagonie UFC. Stawką pojedynku mistrzowski pas. Dodatkowo na karcie pojedynek który wyłoni kolejnego pretendenta w wadze ciężkiej. Czy Andrei Arlovski zszokuje po raz kolejny świat i wygra ze Stipe Miocicem. Przed wami nasze redakcyjne typowanie.

Robbie Lawler vs. Carlos Condit

Michał: O faworyta w tej walce trudno. Obaj mają doskonała stójkę i obronę obaleń. Wniosek? Panowie nie będą się kulać. Przy tej walce należy przeanalizować stójkę obu. Lawler z pewnością lepiej operuje swoimi rekoma, jego boks powinien być lepszy od tego który posiada Condit. Przewaga Carlosa to kopnięcia. Condit jak nikt inny w tej wadze potrafi dystansować kopnięciami swoich oponentów punktując i wykorzystując swoje świetne warunki fizyczne. Fakt ten każe mi sądzić iż Condit starcie to powinien wygrać. Nie oznacza to ze Lawler jest na straconej pozycji, to wielki mistrz który przegrywając pojedynki potrafi wyjść z opresji i znokautować rywala. Coś mi jednak mówi że Condit ze swoją wyśmienitą pracą nóg po prostu ogra aktualnego mistrza i zobaczymy pierwszą w tym roku zmianę warty.Carlos Condit decyzja.

Typujący Lawlera: Marek, Mariusz

Typujący Condita: Michał, Szymon, Damian

Stipe Miocić vs. Andrei Arlovski

Mariusz: Typowanie zwycięzców na tym szczeblu drabinki w wadze ciężkiej to aktualnie istne wróżenie z fusów, albo gapienie się w szklaną kulę. Dyspozycja psychofizyczna w danym dniu jest ważniejsza niż umiejętności. Przebieg tej walki będzie hybrydą walk Miocic vs Dos Santos i Arlovski vs Browne. Pełen dystans i jazda bez trzymanki. Oczywiście scenariusz, w którym jeden pada znokautowany jest wielce prawdopodobny, ale wg mnie tylko w wypadku gdy świadomość straci Andrei. Mimo wszystko nie wolno skreślać Białorusina, który niemal przebojem wdarł się do TOP 5 tej kategorii. Szanse są wg mnie 50/50, jednak typ dać trzeba. Stipe Miocic, decyzja.

Typujący Miocica: Mariusz, Michał, Marek

Typujący Arlovskiego: Szymon, Damian

Lorenz Larkin vs. Albert Tumenov

Michał: Jestem wielkim fanem Tumenova. Rosjanin robi na mnie wielkie wrażenie, ma cztery wygrane z rzędu, ostatnia w niesamowitym stylu. Larkin także ma serię zwycięstw, które wyglądają lepiej od rywali Tumenova. Mimo to w postaci Rosjanina widze faworyta walki, myślę że może to nawet skończyć przed czasem. Tumenov jest wielkim talentem, stawiam że w 2016 znajdzie się w TOP 10. Tumenov TKO 1 runda.

Typujący Larkina:

Typujący Tumenova: Michał, Marek, Mariusz, Szymon, Damian

Diego Brandao vs. Brian Ortega

Damian: Ciężko mi wytypować to starcie. Niby zapasy i stójka są po stronie Brandao, ale parter to Ortega ma lepszy. Mimo tego nie sądzę by mógł on poddać Brazylijczyka. Wygraną u Briana widzę tylko przez wymęczoną decyzję przez przeleżenie drugiej i trzeciej rundy na przeciwniku. Jednak myślę, że tak nie będzie. Moje przypuszczenia co do walki są takie, że przez trzy rundy Diego będzie atakował w stójce i Amerykanin będzie szukać parteru, w czym będą przeszkadzać mu zapasy przeciwnika. Na pewno w drugiej, albo trzeciej rundzie mu się uda, ale będą to raczej niewykorzystane sytuacje i co prawda będą to wolniejsze rundy, ale wydaje mi się, że będą one wygrane, tak samo jak pierwsza. Diego Brandao przez decyzję.

Typujący Brandao: Michał, Marek, Damian

Typujacy Ortegę: Szymon, Mariusz

Tony Sims vs. Abel Trujillo

Michał: Na papierze walka wieczoru. Obaj lubią kończyć walki przed czasem, nokautując rywali. Dla Trujillo będzie to walka o przetrwanie, trzy porażki z rzędu nie rokują dobrze. Sims walcząc bez presji zwolnienia powinien walczyć na luzie, unikając mocnych ciosów Trujillo. Sims w swą gre powinien wplesc obalenia. Jeśli zdoła przedrzeć się przez siłę fizyczną Abela sprowadzając go – wygra. Tak też postawię. Sims decyzja.

Typujący Simsa: Michał, Marek, Szymon

Typujący Trujilo: Mariusz, Damian