Już dzisiaj kolejna UFC sygnowana numerem 210, w której walce wieczoru w rewanżowej walce zobaczymy mistrza w wadze półciężkiej – Daniela Cormiera i pretendenta Anthonego Johnsona. Dla Polskich fanów najważniejsza jest jednak walka byłego mistrza KSW – Jana Błachowicza, który skrzyżuje rękawice z Patrickiem Cumminsem

Daniel Cormier  vs Anthony Johnson

Johnson to petarda, wielka petarda, która największe spustoszenie robi w dwóch pierwszych rundach. W kolejnych siła rażenia maleje. Doskonale wie o tym Cormier, co z resztą pokazała pierwsza walka. Myślę że sztab Cormiera wyciągnął wnioski i DC nie da się złapać na którąś z bomb „Rumble’a” spokojnie dowożąc walkę do decyzji lub kończąc go w którejś z mistrzowskich rund. Oczyma wyobraźni widzę Cormiera, który w dwóch pierwszych rundach zamęcza „Rumble” dociskaniem do siatki i obaleniami, by w kolejnych rundach go poddać. DC poddanie 4 runda.

Typujący Cormiera: Paweł, Damian, Michał
Typujący Johnsona: Jakub, Martyna, Wojtek, Łukasz, Marek, Szymon, Mariusz, Wojtek

Gegard Mousasi vs Chris Weidman

Nie jestem fanem Gegarda i jego flegmatycznego stylu, który prezentował. Właśnie – prezentował, teraz wygląda to dużo lepiej, przynajmniej w oktagonie. Ostatnio kończy walki przed czasem nie zostawiając raczej złudzeń rywalom, z kolei były mistrz, prezentuje formę daleką od takiej, która pozwoliła mu się cieszyć tym pasem. Nie mam większych możliwości, że Mousasi poradzi sobie z Chrisem i stanie na jednym z ostatnich szczebli drabinki do pasa UFC. Gegard Mousasi, TKO, runda 2.

Typujący Mousasiego: Marek, Paweł, Mariusz, Szymon, Damian, Kuba, Martyna, Michał, Wojtek
Typujący Weidmana: Łukasz

Błachowicz vs Cummins

Kolejny raz zawodnik klubu S4 dostaje niewygodnego stylistycznie zapaśnika. Mam jednak, mimo wszystko, nadzieję na to, że defensywne zapasy Janka, który uczył latać na sali treningowej samego Damiana Janikowskiego, stoją na wyższym poziomie niż jego klubowych kolegów. Cieszyński Książę wraca do oktagonu po przegranej w mocnym pojedynku z Alexandrem Gustafssonem. Patrząc na to, co Janek pokazał w stójce z zawodnikiem takiego formatu jak Gus, jestem właściwie spokojna o przebieg walki z Cumminsem. Jeśli Błachowicz utrzyma pojedynek na nogach, nie pozwoli się wciskać w siatkę lub obalać, to wygra starcie z Durkinem z zamkniętymi oczami. Na pewno przeciwko Cumminsowi przemawiają jeszcze dwie jego ostanie porażki przez nokaut. W obu pojedynkach nie zrobił wrażenia tytana kondycyjnego ani wirtuoza kickboxingu, co z kolei jest mocną stroną Polaka.
Bukmacherzy początkowo skazywali Janka na porażkę. Z czasem zmienili zapatrywania. Mi zarówno chłodna kalkulacja jak i kobiecy instynkt mówią, żeby postawić w tym starciu na Janka. Mało tego, liczę na efektowne skończenie. Janek Błachowicz przez KO, druga runda.

Typujący Błachowicza: Paweł, Mariusz, Szymon, Kuba, Martyna, Mariusz, Michał, Wojtek
Typujący Cumminsa: Marek, Damian, Łukasz

Will Brooks vs Charles Oliveira

Will Brooks wraca po bolesnej porażce z Alexem Oliveirą. „Ill Will” zrobi wszystko, by udowodnić swoją wartość oraz to, że nie bez powodu był mistrzem Bellatora. Naprzeciw niego stanie Charles Oliveira, który również nie miał ostatnio dobrej passy, notując porażki przez swoją firmową technikę, gilotynę. Moim zdaniem decydujące w tym starciu będą zapasy Willa Brooksa i jego kapitalna obrona przed poddaniami. Uważam, że jeśli Marcin Held nie był w stanie przez 5 rund poddać Brooksa, to tym bardziej na przestrzeni trzech nie zrobi tego Charles Oliveira. Will Brooks przez decyzję.

Typujący Brooksa: Łukasz, Marek, Szymon, Damian, Kuba, Martyna, Michał, Wojtek
Typujący Oliveirę: Paweł, Mariusz