W tym wpisie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje na temat wydarzeń w karcie wstępnej, którą można w całości obejrzeć na UFC Fight Pass. Gala z numerem 242 rozpoczyna się o 16:15.

125 lbs.: Joanne Calderwood pok. Andreę Lee przez niejednogłośną decyzję sędziów (30-27, 28-29, 29-28)

Runda 1 

Calderwood błyskawicznie ruszyła po pięściarską wymianę. Okopywała wykroczną nogę. Wywierała presję. Rywalka kontrolowała dystans lewym prostym. Dołożyła do tego uderzenia na tułów. „JoJo” obaliła. Walka wróciła do stójki. Lee wywróciła. Zajęła pozycję boczną. Używała łokci.

Runda 2

Po niegroźnych kickbokserskich uprzejmościach Amerykanka przeniosła bój do parteru, jednak nie na długo. Przeciwniczka weszła w klincz.  Rozerwanie. Szweda przewróciła.

Runda 3

Panie z dystansu obijały siebie wzajemnie. Oglądaliśmy coraz więcej kopnięć. Joanne zdecydowanie zachowała więcej sił. „KGB” ledwo wyprowadzała proste ciosy.  Wyczuła moment – obaliła. Zaczęła się wspinać po plecach wstającej oponentki. Spadła i została dociśnięta do siatki. Na środku oktagonu nie miała wiele do powiedzenia. Calderwood obaliła na koniec.

145 lbs.: Zubaira Tukhugov vs. Lerone Murphy – walka zakończyła się niejednogłośnym remisem (28-29, 29-28, 28-28)

Runda 1 

Zawodnicy byli bardzo ruchliwy. Starali się wyczuć dystans. Tukhugov był pierwszym, który ulokował mocny cios. Finisz wisiał w powietrzu. Obalił. Próbował kontrolować przeciwnika, który chciał wstać.

Runda 2

Po przerwie Rosjanin raczej stronił od dłuższych wymian. Szukał pojedynczej kontry lub parteru. Anglik dalej zmotywowany, aby się ogryźć mimo bycia obalanym. Bił z dołu.

Runda 3

„Warrior” uparcie dążył do zmiany płaszczyzny. Od razu docisnął do siatki. Murphy w stójce chciał pokazać, co potrafi. Wyprowadził kopnięcie, które zostało przechwycone. Wylądował na plecach. Wstał.  Tukhugov jak zaprogramowany szedł do przodu, chcąc wywrócić.

135 lbs.: Sarah Moras pok. Lianę Jojuę przez TKO (ground and pound) w 3 rundzie (2:26)

Runda 1

Moras od razu zaczęła skracać dystans z ciosami. Docisnęła rywalkę do siatki. Wyprowadzała kolana w uda. Nie doszło do parteru w tej odsłonie.

Runda 2

Gruzince udało się sprowadzić. Było zagrożenie trójkątnym duszeniem. Nastąpiło poluzowanie i przeciwniczka przejęła kontrolę. Biły z góry do gongu.

Runda 3

Jojua szybko obaliła i znalazła się w parterze. Zawodniczki wstały, jednak Sarah doszła do słowa. Zaszła z boku i ubiła łokciami.

155 lbs.: Ottman Azaitar pok. Teemu Packalena przez KO (cios) w 1 rundzie (3:33)

Runda 1

Od pierwszych chwil panowie się nie oszczędzali. Miotali mocne sierpy, które dochodziły do celu. Bezpardonowa walka przyniosła efekt. Marokańczyk trafił prawym overhandem w okolice ucha. Packalen bezwładnie padł na matę.


170 lbs.: Belal Muhammad pok. Takashiego Sato przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (1:55)

Runda 1

Zawodnicy zaczęli ruchliwie. Szukali luki na ulokowanie ciosu. Muhammad wywierał presję. Skracał dystans z kombinacjami. Rywal korzystał z prawego prostego do dystansowania. Po dłuższej chwili spokoju został sprowadzony. Oddał plecy, ale nie doszło do skończenia.

Runda 2

Po przerwie „Remember The Name” nie był aż tak agresywny. Rozglądał się za okazją na obalenie.  Japończyk pokazał pazur i trafił zdecydowanie więcej niż w pierwszych pięciu minutach. Nawet udało mu się wywrócić przeciwnika. Trafił do pozycji bocznej.

Runda 3 

Ostatnie starcie przyniosło nam celne akcje Belala, który zaczął stosować kopnięcia i szczególnie mierzył w głowę. Dziecinnie łatwo obalił, gdzie dążył do duszenia zza pleców, które szybko dopiął.

170 lbs.: Muslim Salikhov pok. Nordine’a Taleba przez TKO (cios) w 1 rundzie (4:26)

Runda 1

Taleb walczył na wstecznym. Starał się skontrować skracającego dystans rywala. Okopywał wykroczną nogę.  Po wewnętrznym kopnięciu walka została na chwilę przerwana, gdyż trafił w kroczę.  Po wznowieniu wiele to nie zajęło. aż Rosjanin ulokował prawy overhand na szczęce Kanadyjczyka.

185 lbs.: Omari Akhmedov pok. Zaka Cummingsa przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27 x2, 29-28)

Runda 1

Początkowo panowie byli ostrożni. Akhmedov jako pierwszy pokusił się o agresję. Głównie okopywał – wykroczną nogę i tułów oponenta. Wywierał presję. Cummings szczędził wszelkich niebezpiecznych akcji. Udało mu się usadzić Rosjanina ciosem. Szybko wstał. Omari przeniósł bój do parteru.

Runda 2

„Wolverine” nie zmienił swojego planu. Dalej okopywał wykroczną nogę. Cierpliwie dobierał akcje, jakie chce wykonać.  Panowie weszli w lekko bezpardonową  wymianę. Akhmedov spróbował obalić. Było zagrożenie gilotyną ze strony rywala, ale technika nie została wykończona.

Runda 3

W tej odsłonie oglądaliśmy więcej zachowawczości. Cummings starał się zamykać na siatce. Przez nieuwagę dał się sprowadzić – Rosjanin wszedł mu w nogi pod sierpem. Był obijany z góry do końca starcia.

155 lbs.: Don Madge pok. Faresa Ziama przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27 x2, 29-28)

Runda 1

Ziam rozpoczął na wstecznym. Starał się dystansować prostymi. Rywal szybko ruszył po klincz i docisnął do siatki. Trwała praca w zwarciu. Panowie na zmianę obracali siebie plecami do oktagonu. Madge dążył do parteru. W klinczu wyprowadzał kolana w uda przeciwnika. Sędzia rozdzielił zawodników przez pasywność. Minęła chwila i znów oglądaliśmy walkę o chwyty, którą „Magic Man” raczej wygrywał.

Runda 2

Przerwa nie przyniosła większych zmian w wyglądzie pojedynku. Praca w zwarciu królowała. Fares z początku królował w klinczu. Później do głosu doszedł oponent. Arbiter ponownie interweniował i przerwał walkę. Afrykaner dopiął swego. Obalił na koniec.

Runda 3 

Madge tym razem dużo szybciej przejął kontrolę w klinczu. Sprowadził. Bezsilny w defensywie rywal nie dał rady się sprzeciwić zapaśniczej agresji.


Zobacz również: UFC 242: Khabib vs. Poirier – wyniki [NA ŻYWO]