Katlyn Chookagian powróciła na ścieżkę zwycięstw, bezbłędnie prowadząc stójkowy bój z Cynthią Calvillo.

Runda 1:

Cynthia Calvillo rozpoczęła bardziej agresywnie, wyprowadzając serię ciosów prostych, Katlyn Chookagian nie pozostawała jej dłużna w wymianach, skupiając się głównie na uderzeniach sierpowych. Próba sprowadzenia walki do parteru w wykonaniu Calvillo, udana, choć nie była w stanie ustabilizować rywalki. Chookagian szybko powróciła do stójki, gdzie konsekwentnie straszyła oponentkę ciosami prostymi. Dobry lewy w kontrze po stronie byłej zawodniczki niższej kategorii wagowej. Wymiana na ciosy proste z obu stron. Niskie kopnięcie Cynthii, po czym spróbowała ponownego sprowadzenia walki do parteru. Dobry odrzut bioder w tempo w wykonaniu byłej pretendentki do pasa dywizji muszej uniemożliwił jej sfinalizowanie sprowadzenia. Pojedynek powrócił do stójki, gdzie obie zawodniczki notowały sukcesy w wymianie głównie na pięści, Cynthia próbowała także kopać. Nieustannie wywierana presja po stronie Chookagian, ustawiającej metodycznie przeciwniczkę na ogrodzeniu. Dobra kombinacja po stronie Calvillo. Niskie kopnięcia Chookagian, dobre ciosy proste robiące wrażenie na rywalce. Lewy sierpowy Cynthii, odpowiedź dwoma sierpowymi Katlyn i przestrzelonym kopnięciem.

Runda 2:

Od początku drugiej rundy ponownie Chookagian wywierała presję na przeciwniczce, smagając ją regularnie ciosami naprzemiennie sierpowymi i prostymi. Krótki prawy Katlyn, kombinacja sierpów. Calvillo próbowała odpowiadać, lecz dobra praca na nogach i znaczna przewaga zasięgu po stronie oponentki skutecznie uniemożliwiała jej wyprowadzanie celnych ciosów. Prawy prosty, niskie kopnięcie i poprawka lewym w wykonaniu Chookagian, Cynthia z krótkim prawym prostym. Lewy prosty Cynthii, niskie kopnięcie i lewy cios rywalki. Nieustanna akcja i presja ze strony Katlyn. Podwójny lewy prosty w wykonaniu byłej pretendentki do pasa mistrzowskiego kategorii muszej kobiet. Calvillo spróbowała ciosów prostych, niewiele doszło do celu. Frontalne kopnięcie w wykonaniu Chookagian, poza celem. Wysokie kopnięcie Cynthii doszło do celu. Krótkie lewe proste Katlyn, odpowiedź kombinacją 1-2 Calvillo. Niskie kopnięcia Katlyn. Próba złapania klinczu w wykonaniu Cynthii, sprawnie i szybko zerwana przez rywalkę, która mieszając kopnięcia, trafiała wieloma ciosami, głównie prostymi. Twarz Cynthii zdradzała trudy pojedynku i świadczyła o dużej celności rywalki.

Runda 3:

Calvillo ruszyła z ciosami prostymi, których sprawnie uniknęła przeciwniczka. Zawodniczka mająca meksykańskie korzenie spróbowała złapania klinczu, jednak po raz kolejny rywalka sprawnie uniknęła uchwytu. Mnóstwo celnych ciosów, głównie prostych lądowało na twarzy Cynthii. Po chwili to ona próbowała wywierać presję, aby zamknąć rywalkę na siatce i tam spróbować sprowadzenia, lecz ruchliwa przeciwniczka nie dawała zamknąć się plecami na ogrodzeniu. Kolejne ciosy proste Chookagian, tym razem jednak prawe. Niskie kopnięcie Chookagian, kiwki i przyruchy Calvillo, nieskuteczne. Próba obrotowego kopnięcia przy podparciu w wykonaniu Cynthii. Niskie kopnięcie byłej zawodniczki niższej kategorii wagowej. Chookagian mieszała ciosy sierpowe z uderzeniami prostymi.  Sierpowe w wykonaniu Cynthii, niecelne. Przechwycenie kopnięcia po stronie Katlyn, po którym rywalka straciła równowagę. Przytomnie, Chookagian nie chciała pchać się w grę parterową z rywalką i pozwoliła jej wstać, gdzie skutecznie kontynuowała rozbijanie jej ciosami w płaszczyźnie stójkowej. Calvillo skróciła dystans, ponownie starając się złapać rywalkę, jednak nieskutecznie. Mocno rozbita twarz Cynthii, która zaś starała się złapać klincz, ale kompletnie nieuchwytna była dla niej Katlyn. Dobry prawy sierpowy doszedł do głowy Chookagian po wyprowadzonej przez rywalkę kombinacji 1-2. Próba frontalnego kopnięcia w wykonaniu Katlyn, nieskuteczna. Koniec walki.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, jednogłośnie wskazując Katlyn Chookagian jako zwyciężczynię walki, punktując walkę 3x 30-27. W ten sposób, Amerykanka szybko powróciła na ścieżkę zwycięstw, po porażce poniesionej w pierwszej rundzie z rąk Jessici Andrade.