UFC 259: Islam Makhachev udusił Drew Dobera [WIDEO]

175
źródło: Twitter/UFC News

Islam Makhachev udusił Drew Dobera trójkątem rękoma w trzeciej rundzie.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Islama Makhacheva. Odpowiedź identyczną akcją Drew Dobera. Kombinacja ciosów bokserskich Rosjanina, cios za cios – prosty w wymianie obu zawodników. Zejście do wykrocznej nogi w wykonaniu Makhacheva, udane sprowadzenie bez większego oporu. Próba zapięcia trójkąta rękoma z półgardy. Kontrola lewą ręką, zadawanie ciosów prawą. Próba przejścia półgardy, podtrzymywanie nogi uwięzionej przez przeciwnika. Dojście do dosiadu w wykonaniu Islama. Dober rozpaczliwie próbował wyjść z niedogodnej pozycji, co ze względu na silne biodra przeciwnika, skutecznie mu to uniemożliwiało. Przejście do pozycji bocznej, próba wejścia do dosiadu. Dopięty dosiad! Amerykanin oddał plecy, Islam konsekwentnie był wpięty za plecami. Krucyfiks, łokcie! Dojście do balachy! Dober udanie wyszedł z próby, zdołał na zakończenie znaleźć się nawet z góry, choć nie zdążył zbyt wiele zrobić.

Runda 2:

Dober ruszył z ciosami na przeciwnika, dobra kontra Makhacheva. Latające kolano Rosjanina, świetne zejście w nogi! Początkowo dobra obrona Amerykanina, lecz następnie został łatwo wycięty przez rywala. Krótkie łokcie spadały na twarz Drew. Próba wykluczenia nóg przez Islama, Dober próbował wstać spod siatki. Zapięty trójkąt na nogach, ciosy w wykonaniu zawodnika z Rosji. Pełna zamknięta garda. Praca nad przejściem, podniesienie pozycji, ciosy z góry w wykonaniu Makhacheva. Próba odpowiedzi łokciem z dołu po stronie Dobera.

Runda 3:

Mocne ciosy Dobera, odpowiedź kolanem i sierpami rywala, klincz, podcięcie i kolejne sprowadzenie w wykonaniu Rosjanina. Dobre uderzenia z góry w wykonaniu Islama. Dober poszedł po kimurę z dołu, choć nie miał dobrze zapiętej gardy. Rosjanin spróbował trójkąta rękoma, który wprawdzie nie był dobrze dopięty – zmusił rywala do odklepania!