Marc-Andre Barriault jednogłośnie wypunktował Eryka Andersa przed swoją publicznością po doskonałym pojedynku.

Runda 1:

Obaj rozpoczęli spokojnie, po chwili jednak Marc-Andre Barriault spróbował kopnięcia, po czym potraktował swojego rywala mocnym prawym! Eryk Anders padł na deski, był jednak stale w pojedynku. Amerykanin szybko wstał, zostając dociskanym do siatki przez swojego przeciwnika. Anders zdołał odwrócić sytuację pod siatką, lecz nie na długo. Barriault ponownie dominował, zbierał jednak kolana na korpus od swojego rywala. Wymiany na łokcie i kolana na korpus, bardzo dużo akcji w tajskim klinczu z obu stron. Uchwyt zerwany, prawy cios Barriaulta. Amerykanin ponownie złapał klincz, wyprowadzając łokcie i podbródkowe. Kanadyjczyk zerwał uchwyt i zaatakował przeciwnika mocnymi ciosami. Walka chwilowo toczyła się w stójce. Stroną ofensywną był Anders, który po chwili wyprowadził mnóstwo sierpowych i ponownie potraktował przeciwnika mocnym kolanem na korpus. Prawy sierpowy Amerykanina. Barriault zasypany ciosami, zamknięty na siatce. Ponownie zapięty klincz, kolana Andersa. Lewy sierp Eryka. Kanadyjczyk zakołysał się nieco na nogach. Szukanie obalenia spod siatki przez Andersa. Dobra obrona zawodnika z Kanady. Ciosy z obu stron na zakończenie elektryzującej pierwszej rundy.

Runda 2:

Dobre kombinacje w wykonaniu miejscowego zawodnika. Kolano na głowę po stronie Kanadyjczyka, poprzedzone jednak nieprzepisowym kopnięciem w krocze, które zastopowało na chwilę akcję, aby Amerykanin doszedł do siebie. Lewy prosty Barriaulta po wznowieniu akcji. Tempo pojedynku nieco spadło. Dobry lewy Andersa. Wymiana na ciosy z obu stron. Szukanie wysokiego kopnięcia przez Andersa. Dobry lewy w wykonaniu Amerykanina. Udane sprowadzenie za jedną nogę w wykonaniu zawodnika z USA. Barriault niesiony dopingiem swojej publiczności, szybko wykaraskał się z parteru i powrócił do stójki, gdzie jednak zbierał sporo ciosów od swojego rywala. Kolejne nieintencjonalne kopnięcie w krocze w wykonaniu Kanadyjczyka. Lewy sierp Andersa po wznowieniu akcji. Middlekick zawodnika z Kanady. Anders szukał sprowadzenia, lecz nieskutecznie. Kopnięcie na tułów po stronie Barriaulta. Wysokie kopnięcie Andersa, lecz zblokowane przez rywala. Lewy sierp Barriaulta. Kolano na korpus, prawy sierp zawodnika z Kanady.

Runda 3:

Krótki lewy sierp po stronie Barriaulta. Prawy sierpowy także w jego wykonaniu. Anders wyprowadził celną kombinację ciosów prostych, którą zakończył kolanem na korpus. Mocne kopnięcie na korpus w wykonaniu Kanadyjczyka. Anders nie ustawał jednak w atakach, choć został skontrowany przez zamkniętego na siatce przeciwnika. Klincz pod siatką, kontrola po stronie Andersa. Kolana na korpus w wykonaniu Amerykanina. Klincz zerwany, obaj zanotowali dobre akcje w stójce. Cios, za ciosem. Anders, zasypany ciosami rywala, poszukał sprowadzenia, które było nieprzygotowane i nie miało prawa dojść do skutku. Dobry jab Barriaulta. Kopnięcie na korpus. Anders chwiał się po ciosach! Stale jednak odpowiadał. Lewy prosty Kanadyjczyka, kolano na korpus Amerykanina. Wymiany na ciosy i kopnięcia na zakończenie świetnej walki!

Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę dla Marca-Andre Barriaulta w stosunku 30-27.