(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Niezwykle ciekawa gala dla Polskiego fana. Piotr Hallman po raz trzeci wejdzie do klatki UFC w starciu z weteranem Yvesem Edwardsem. W walce wieczoru kontrowersyjny Benson Henderson zmierzy się z Rustamem Khabilovem. Zapraszamy na redakcyjne typowanie.

Benson Henderson (20-3) vs. Rustam Khabilov (17-1)

Mariusz: Naturalnym faworytem jest były mistrz, niestety wydaje mi się, że osiągnięcie mistrzostwa i obrony pasa były na tyle nieprzekonujące, iż w praktyce możemy doświadczyć niespodzianki. Rywal Bensona jest kompletnym zawodnikiem i jego wygrana nie będzie zaskoczeniem na miarę porażki Bendo z Pettisem. Jednak warto pamiętać z kim mamy do czynienia, z mistrzem decyzji, jedno i niejednogłośnych. Moim zdaniem sędziowie i los kolejny raz uśmiechnie się do amatora wykałaczek. Benson Henderson, niejednogłośna decyzja.

Typujący Hendersona: Krzysztof, Hubert, Marek, Mariusz, Maciek, Mateusz

Typujący Khabilova: Michał M, Michał G, Damian

Diego Sanchez (24-7) vs. Ross Pearson (15-6)

Krzysztof: Diego Sanchez przed tą walką ma nóż na gardle, co prawda dwa razy z rzędu schodził pokonany po 3 rundowych wojnach, ale zawsze to są porażki. Ross Person jest na fali wznoszącej, ale czy to wystarczy na „The Dreama”? Przekonamy się dzisiejszej nocy. Możemy szykować się na kolejną walkę w pełnym wymiarze czasu, z którego moim zdaniem zwycięsko wyjdzie Diego Sanchez

Typujący Sancheza: Krzysztof, Hubert, Michał G, Marek, Marek, Mariusz, Maciek, Mateusz, Damian

Typujący Pearsona: Michał M,

John Dodson (15-6) vs. John Moraga (14-2)

Michał M: Drugie starcie tych zawodników, w pierwszej wygrał „The Magican” przez decyzję.  Nie widzę w jaki sposób Moraga może wygrać tę walkę. Dodson posiada największy dynamit w całej dywizji i to powinno przynieść mu kolejną wygraną jak i bonus za dyspozycję wieczoru. Spodziewam się efektownej i szybkiej wygranej młodszego z zawodników.

Typujący Dodsona: Michał M, Marek, Mariusz, Maciek, Mateusz, Damian

Typujący Morage: Krzysztof, Hubert, Michał G,

Jason High (18-4) vs. Rafael dos Anjos (20-7)

Mateusz: Dos Anjos przegrał ostatnio z utalentowanym i silnym Nurmagomedowem. Walka z „pogromcą niedźwiedzi” miała go zbliżyć do upragnionego title shota, lecz został kompletnie zdominowany przez Dagestańczyka który korzystał ze swoich kaukaskich zapasów. Teraz musi od nowa się odbudować i wygrana nad mocnym Highiem ponownie wywindowała by go na wyższe miejsce w „drabince” do pasa. Dos Anjos standardowo będzie korzystał ze swojego bjj i myślę, że tym zdominuję Amerykanina który wpadnie w jakąś technikę kończącą (jak z Erikiem Silvą). Dos Anjos Sub w 3. rundzie

Typujący Higha: Michał G, Marek,

Typujący dos Anjosa: Michał M, Mateusz, Krzysztof, Hubert, Mariusz, Maciek, Mateusz, Damian

Piotr Hallmann (14-2) vs. Yves Edwards (42-20-1)

Michał G: Yves Edwards jest bardzo solidnym i dobrym przeciwnikiem. Sam rekord 42-20-1 sporo mówi o tym zawodniku zwłaszcza , że większość pojedynków stoczył w UFC, w którym zadebiutował już 13 lat temu. Nie zapomnijmy o małej przygodzie w Pride. Zawodnik nie często pozostawia decyzje sędziom punktowym ponieważ aż 33 jego walki zakończyły się przed czasem 17 poddań i kilkanaście nokautów. Choć powyższy opis wzbudza respekt i szacunek nawet w życiowej formie jest zawodnikiem, którego Piotr Hallman powinien pokonań. Kto wie czy walka Yvesa z Piotrkiem nie jest jego ostatnią ponieważ na ostatnie siedem walk przegrał aż cztery razy, zanotował dwa zwycięstwa i jeden no contest. Natomiast nasz rodak sprawia wrażenie jakby był w życiowej formie: zdjęcia, wieści z obozów przygotowawczych tylko potwierdzają jego wyśmienite samopoczucie. Na dodatek mimo ostatniej porażki Płetwala to Polak jest pod mniejszą presją. Jego pierwsza walka dostarczyła wiele wrażeń, samo poddanie zgarnęło bonus i znalazło w top 10 poddań. W ostatniej walce też pokazał charakter i kto wie co by się stało gdyby nie potężne uderzenie w drugiej rundzie zadane przez Ala Laquinta, które zdecydowanie ustawiło dalszy przebieg pojedynku .Osobiście mam wielkie nadzieje związane z występem Piotra uważam że jego obecny poziom stójkowy może zadziwić nie jednego znawce dodatkowo chyba nie muszę przypominać o możliwościach parterowych naszego reprezentanta. Jeśli zakończy tą walkę w efektowny sposób na pewno jego pozycja w UFC się umocni . Lecz w tym przypadku może zaryzykuje zbytnią pewnością ale liczę na rewelacyjne skończenie walki przed czasem przez Piotrka a nie na werdykt sędziowski, choć nikt nie może odrzucić opcji ciężkiego boju. Paroma słowy będzie na co popatrzeć zawodnicy potrafiący pokazać się w każdej płaszczyźnie, obaj rzadko walczącymi 3 rundy przypominam Piotrek 13 z 14 zwycięstw zakończonych przed czasem.

Typujący Hallmana: Michał G, Krzysztof, Hubert, Marek, Mariusz, Maciek, Mateusz, Damian

Typujący Edwardsa:

Bryan Caraway (18-6) vs. Erik Perez (14-5)

Hubert: Przebieg tej walki będzie zależał od tego czy Amerykanin będzie w stanie regularnie obalać Pereza. Bryan będzie szukał za wszelką cenę poddania i chociaż Erik nie jest w tej płaszczyźnie żółtodziobem, to Caraway jest zdecydowanie lepszym grapplerem. W stójce natomiast role się odwracają i to Perez jest zawodnikiem zdecydowanie mocniej i celnie bijącym. Obstawiam, że ten pojedynek rozegra się na pełnym dystansie i wygra Erik Perez, który jeżeli nie da się poddać, wygra te starcie. Erik Perez przez niejednogłośną decyzję.

Typujący Carawaya: Marek,

Typujący Pereza: Hubert, Michał M, Krzysztof, Hubert, Michał G, Mariusz, Maciek, Mateusz, Damian