CroCop vs Gonzaga

Nie będę obiektywny. Pamiętam ich pierwszą walkę, rozpacz i niedowierzanie. Pamiętam kolejne walki Mirka, wszystko to pamiętam. Jednak nie mogę nie postawić na CroCopa. Oczywiście faworytem jest Brazylijczyk, jednak ja wierzę że Mirko jest w swietnej formie i podoła temu wyzwaniu, być może naiwnie w to wierzę, jednak dalej sądzę że CroCop jest lepszym sportowcem od Gonzagi i wygra to starcie. Co do samego przebiegu to nie spodziewam się pełnego dystansu. Myślę że inteligentnie walcząc Mirko ma sporą szansę zmęczyć Gonzagę w pierwszej rundzie by w drugiej dopełnić formalności i znokautować”Napao”. Całym sercem za Chorwatem! Mirko CroCop TKO 2 runda.

Gonzgaga: Mariusz, Marek, Szymon, Damian, Marcel
Crocop: Patryk,

Błachowicz vs Manuwa

Jimi to najwyżej notowany zawodnik UFC na tej gali wśród rywali Polaków, ale paradoksalnie, jeśli chodzi o walki „naszych”, to tą jest mi wytypować najprościej, bo Janek to z kolei najlepszy z Polaków na tej gali. Pomijając rankingi, Błachowicz jest po prostu bardziej wszechstronny. Po paru miesiącach w Ankos Zapasy Poznań zadebiutował z takim przytupem w UFC, że na miejscu tej garstki kibiców, która zasiądzie na płycie, już bym bukował sobie dobrą pralnię…krew ciężko schodzi. Jeśli Janek zbyt długo nie będzie bawił się w Mameda grasując w płaszczyźnie rywala i szybko obali, to walka nie powinna dojechać do 3 rundy. Ja jednak uważam, że Anglik okaże się twardszy w parterze niż sądzimy, a „Witcher” dowiezie pewną decyzję. Jan Błachowicz, jednogłośna decyzja.

Błachowicz: Patryk, Marek, Michał, Szymon, Damian, Marcel
Manuwa:

Pawlak vs Westcott

Sheldon Westcott to dobrze ułożony stójkowo zawodnik z dużą siłą w rękach. Mimo umiejętności Pawlaka, walka w stójce może być dla Polaka nieco trudna i myślę, że taktyką którą sobie obierze, będzie sprowadzenie walki do parteru, i obijanie Westcotta łokciami oraz uderzeniami. Bo nie oszukujmy się, Kanadyjczyk z pleców nie będzie żadnym zagrożeniem dla Pawlaka. Polak wyszedł na ważenie skoncentrowany i pewny siebie. Paweł Pawlak przez TKO w drugiej rundzie (łokcie w parterze).

Pawlak: Marek, Mariusz, Szymon, Damian, Marcel
Westcott: Michał, Patryk

Baczynski vs Edwards

Patrząc na profil na sherdogu Setha widzimy 4 przegrane w ostatnich 5 walkach. Moraes znowu w debiucie poległ przez decyzję. Nie wiem czy to nie będzie jedna z tych walk, które będą o utrzymanie się w organizacji. Motywację oboje mają taką samą. Sergio to dobry grappler, natomiast doświadczenie zdecydowanie po stronie Baczynskiego. Wierzę w to, że Baczynski utrzyma walkę w stójce i nie da się poddać a następnie dojdzie do decyzji. Seth decyzja sędziów.

Baczynski: Marek, Mariusz, Szymon, Damian
Edwards: Patryk, Marcel

McLellan vs Fabiński

Wielu lekceważy McLellana, ale nie można pominąć faktu, że wszystkich swoich rywali kończył poddaniem a tylko raz wygrał decyzją. Zdecydowanie jest on w zasięgu Bartka Fabińskiego lecz nie twierdziłbym, że będzie to łatwa wygrana dla „Butchera”. Myślę, że gdy dojdzie do parteru, to Bartosz będzie chciał wykorzystać swoją ulubioną broń- łokcie. Stawiam na Fabińskiego przez decyzję.

McLellan: Marek
Fabiński: Michał, Mariusz, Szymon, Damian, Marcel

Calderwood vs Moroz

Ta walka nie jest wyzwaniem, dla Calderwood. Mimo nieskazitelnego rekordu Moroz oraz niebywale ładnej buźki nie jest ona faworytką tej walki. Przypomnę, że już raz mieliśmy doczynienia z zawodniczką z Ukrainy o podobnym rekordzie i fani pamiętają jak to się skończyło… Dodatkowymi atutmi, które przemawiają na korzyść Calderwood jest jej wszechstronność. Myślę, że jest to materiał na walkę o pas ! W związku z tym stawiam na TKO w II rundzie dla Calderwood

Calderwood: Marek, Mariusz, Michał, Szymon, Marcel
Moroz:

Stasiak vs Meza

Doświadczenie to największy atut Mezy, obycie się z wielkim światem UFC też ma już za sobą, ale w UFC nie idzie mu najlepiej. Wygrał jedną walkę z bardzo przeciętnym rywalem, żeby nie powiedzieć kelnerem(1-4 w UFC), zaliczył 2 porażki + no contest. Ostatnio rzadko nokautuje, a sam jest nokautowany i na tym powinien się skupić nasz oszukany karateka, którego tak naprawdę tajna bronią jest gra parterowa. Jeśli Meza będzie szukał parteru, to może się zdziwić, a w stójce prawie na pewno będzie odstawał. Jeśli Damian się nie spali psychicznie, a nie powinien walcząc u siebie na hali nie wypełnionej po brzegi, to w najgorszym razie dowiezie decyzję. Damian Stasiak, niejednogłośna decyzja.

Stasiak: Marek, Patryk, Mariusz, Szymon, Marcel
Meza: Damian

Omielańczuk vs Hamilton

Daniel to zawodnik zdecydowanie lepszy technicznie (poza zapasami) i w tym momencie dodatkowym atutem będzie walka u siebie i sprzyjająca publiczność. Jeśli nie będzie to kilku-rundowa przeprawa i obciążenie kondycyjne to Polak powinien wygrać przez tko w 2 rundzie. Dysponuje bowiem silnymi i precyzyjnymi kopnięciami, w tym także tymi wysokimi, wypracowanymi jeszcze w okresie kariery kick-boxerskiej.

Omielańczuk: Michał, Mariusz, Patryk, Szymon, Damian
Hamilton: Marek

Bandel vs Ray

W walce tej czuje, że zobaczymy dawnego Marcina, doskonałego parterowca a więc krótko i na temat czyli poddanie w pierwszej, maksymalnie drugiej rundzie, czym przywita Szkota na polskiej ziemi duszeniem lub jakimś łamaniem stawu. Dla Szkota będzie to debiut, natomiast Polak wraca po porażce i musi tę walkę wygrać. Jeśli Polak nie podda szybko Raya czeka nas dłuższa walka zakończona decyzją.

Bandel: Marek, Mariusz, Patryk, Szymon, Damian
Ray: Michał

Badurek vs Albu

Z calą sympatią do Izy Badurek to jej dyspozycja nie napawa mnie szczęściem. Tak jak powiedział Mariusz w typowaniu Iza była tak jakby nieobecna na ważeniu. Martwi to, ale z drugiej strony cieszy fakt, że Alex nie walczyła przez dwa lata. Warto wspomnieć o tym, że Iza miała problemy ze zbiciem do ~61kg, a dziś zrobiła ~52kg !!! Iza pozostawiła niesmak tym, że musiała zbijać wagę w drugim podejściu. Gdzie upatrywałbym walki ? Zdecydowanie w stójce, tam Iza powinna zdominować Alex, która wciąż jest debiutantem w MMA. Walki w parterze w przypadku obydwu Pań jest dużą zagadką. Dlatego, śmiało stawiam na Izabelę Badurek, która wygra przez pewną decyzję sędziowską 30-27.

Badurek: Mariusz, Michał, Szymon, Damian
Albu: Marek, Marcel

Moraes – Lebout

Sergio Moraes jest czarnym pasem w brazylijskim jiu jitsu, a jego wygrane zawodowe walki kończyły się w 88% przez poddania. Jest niebezpiecznym i dynamicznym zawodnikiem. Lebout największą szansę na wygranie walki ma w stójce i jego głównym zadaniem będzie bronienie wszystkich obaleń i umiejętne punktowanie w stójce. Zaufam umiejętnościom Francuza i obstawię jego wygraną przez decyzję.

Moraes: Patryk, Marcel
Lebout: Marek, Mariusz, Szymon, Damian

Lee vs Lapilus

Nie widzę innej możliwości jak zwycięstwo Lapilusa. Lee nie powinien zagrozic w żadnej z płaszczyznie Francuzowi który radzi sobie nad wyraz dobrze w MMA. Walka zawodników którzy zostali zmieszani z błotem mnie osobiście ciekawi. Bardzo nurtuje mnie postać Lapilusa dla którego będzie to debiut w UFC. Francuskie MMA ma się co raz lepiej. Mój typ to Taylor Lapilus TKO 2 runda.

Lee: Marcel
Lapilus: Patryk, Marek, Mariusz, Szymon, Damian