Jonathan Martinez okazał się lepszy od Saida Nurmagomedova.

Runda 1:

Próby niskich kopnięć z obu stron, jednak tylko te Saida Nurmagomedova doszły do celu. Wysokie kopnięcie Rosjanina, obrotowy backfist. Dwa dobre ciosy Nurmagomedova. Wysokie kopnięcie posłało Jonathana Martineza na deski! Próba ponownego wysokiego kopnięcia, lecz zblokowana przez Amerykanina. Dwa dobre frontalne kopnięcia na korpus. Brazylijskie kopnięcie Nurmagomedova. Kombinacja kilku ciosów i wysokiego kopnięcia. Martinez poszukał sprowadzenia. Nurmagomedov nie tylko dobrze się wybronił,a le także zajął plecy przeciwnika i poszukał tam duszenia. Dwukrotnie, Martinez wybronił się z uchwytu. Walka w klinczu pod siatką, kontrola po stronie Jonathana. Po chwili przepychania się w uchwycie pod ogrodzeniem, Martinez zerwał chwyt. Dobre akcje Nurmagomedova. Martinez za plecami Nurmagomedova w klinczu, szukał rzutu. Nie zdołał jednak sprowadzić pojedynku do parteru.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Martineza. Szukanie ciosów prostych po stronie Saida, lecz daleko poza celem. Niskie kopnięcie Amerykanina przechwycone przez przeciwnika. Próbowanie obrócenia pozycji przez Martineza, co skutkowało powrotem do stójki. Backfist Nurmagomedova. Szukanie obalenia przez Rosjanina, dobrze skontrowane przez oponenta. Martinez kontrolował klincz pod siatką. Po chwili zamulania i nudy, uchwyt został zerwany. Obrotówka w wykonaniu Martineza.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Martineza. Akcja ponowiona. Kopnięcie na korpus. Szukanie obrotowych technik po stronie Nurmagomedova. Przechwycona noga przez Saida, po czym rywal wylądował w parterze. Nurmagomedov z góry. Martinez z dołu popracował nad trójkątem nogami! Po chwili przeszedł do balachy! Nurmagomedov zdołał jednak wyjść z niedogodnej pozycji i zajął pozycję za plecami przeciwnika. Klincz pod siatką, kontrola po stronie Martineza. Seria ciosów pod siatką, w wykonaniu Martineza.

Jonathan Martinez został okrzyknięty zwycięzcą. Sędziowie widzieli pojedynek 3x 29-28 na jego korzyść.