Amerykanin pokonał rywala niejednogłośną decyzją sędziów.

Runda 1:

Ostrożnie zaczęli. Panowie próbują wyczuć dystans, kilka kopnięć z obu stron. Royval trafia kopnięciem, odpowiada prawym prostym Moreno. Royval próbuje ustawić rywala na siatce, ale dobrze pracuje na nogach Moreno. Dużo zwodów z obu stron, Trafia Moreno kombinacją prawy-lewy. Odpowiada Amerykanin. Żaden z nich nie chce zaryzykować. Obaj ostrożnie, chociaż Royval nieco bardziej aktywny. Dużo pojedyńczych ciosów i kopnięć z obu stron.

Runda 2:

Odwrotna pozycja Amerykanina, opuszczone ręce. Dwa pojedyńcze niskie kopnięcia dochodzą do celu. Moreno trafia prawym. Amerykanin dobrze korzysta z przewagi warunków fizycznych, dużo ciosów prostych i kopnięć. Moreno czeka na kontrataki, trafia prawym overhandem rywala. Dobra wymiana ciosów na środku klatki, tempo nieco wzrosło. Dużo middle kicków w wykonaniu Royvala, teraz sprowadza Moreno i pierwszy raz walka toczy się w parterze. Próba duszenia trójkątem nogami – próbował amerykanin, ale wybronił to przeciwnik. Wstaje Royval, wymiana ciosów i kopnięć w stójce, koniec rundy.

Runda 3:

Panowie znów dość ostrożnie badają dystans, kilka ciosów pojedyńczych z obu stron. Więcej inicjatywy przejawia Royval, Moreno odpowiada kontratakami. Royval trafia kopnięciem w krocze i mamy chwilę przerwy. Dużo kopnięć w wykonaniu Amerykanina. Moreno zachodzi za plecy i próbuje sprowadzić Royvala, ale ten skutecznie broni pozycji. Kolejne wymiany kickbokserskie, tym razem to Amerykanin idzie po nogi, ale próba obalenia bezskuteczna.

Runda 4:

Tym razem odważniej zaczął Amerykanin, dobra kombinacja na początek. Odpowiada middle kickiem Moreno. Meksykanin próbował obalić, ale świetnie skontrował to Royval i to on przez chwilę był z góry. Akcja szybko wróciła jednak do stójki. Częściej trafia Royval, rywal jakby bardziej zmęczony. Amerykanin tym razem skutecznie obala przeciwnika, ten za chwilę wstaje. Walka na siatce, dochodzi kilka ciosów Royvala. Dużo wymian kickbokserskich, Amerykanin częściej trafia, Moreno nastawiony na kontry.

Runda 5:

Amerykanin ponownie zaczyna od ciosów prostych, wydłuża dystans. Próba obalenia, Moreno łapie rywala w klamrę, przyciska go do siatki. Wracają na środek, znów wymieniają kombinację, dużo ciosów jednak nie dochodzi celu. Tym razem trafia Moreno. Meksykanin po raz drugi zapina klamrę i dociska do siatki, chce urwać tę rundę za wszelką cenę. Wracają znów na środek, obaj przyśpieszają w końcówce. Próba obalenia w wykonaniu Amerykanina, ale nie udana, oddał plecy. Powrót na środek i szalona wymiana na koniec rundy. Koniec walki.

Brandon Royval pokonuje Brandona Moreno na pełnym dystansie. Sędziowie nie byli jednomyślni.