Zapraszamy do przeczytania relacji z karty wstępnej gali UFC on ESPN+ 17. Poniżej możecie nadrobić najlepsze momenty.

135 lb: Jose Quinones pok. Carlosa Huachina przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)

Runda 1

Quinones był ruchliwy. W zasadzie pierwszym mocnym ciosem posłał na deski. Nie wykończył. Rywal wstał i sam zaczął wywierać presję.  Meksykanin nie ustępował.

Runda 2 

Znowu mogliśmy oglądać kickbokserskie wymiany. Po paru minutach „El Teco” sprowadził.  Nie wynikło z tego za dużo. Walka wróciła do stójki.

Runda 3

Jose zdecydował się na szybkie obalenie. Trafił do półgardy. Bił łokciami. Pojedynek się zresetował. Peruwianin starał się skrócić dystans z kombinacjami.

145 lb: Kyle Nelson pok. Marco Polo Reyesa przez KO (ciosy) w 1 rundzie (1:36)

Runda 1 

Po krótkiej szermierce stójkowej Nelson popędził po obalenie. Nie dopiął swego w tej materii. Na rozerwanie trafił mocnym prawym. Zasypał uderzeniami, co skończyło pojedynek.

115 lb: Angela Hill pok. Ariane Carnelossi przez TKO (przerwanie przez lekarza) w 3 rundzie (1:56)

Runda 1 

Carnelossi od razu poszła do przodu.. Rozpuściła ręce i poszukała trafienia. Oponentka opanowała sytuację. Odpowiedziała paroma kolana w klinczu i rozerwała. Pracowała zarówno na wstecznym, jak i na środku oktagonu.  Uskuteczniała bicie z różnych kątów. Brazylijka zacięcie próbowała zamknąć na siatce.

Runda 2 

„Sorriso” chciała się odgryzać. Przyjmowała, ale potrafiła dobrze oddać. Bardziej doświadczona Amerykanka nieco zwolniła. Dalej unikała wielu akcji dzięki pracy nóg, ale nie było to tak częste.

Runda 3

„Overkill” wyprowadzała więcej kolan czy ciosów.  Doprowadziła do klinczu. Na rozerwanie ulokowała prawy łokieć, który rozciął przeciwniczkę i zakończył walkę.

125 lb: Sergio Pettis pok. Tysona Nama przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)

Runda 1 

Panowie byli ruchliwi, ale ostrożni. Wymienili niezbyt mocne uderzenia i kopnięcia. Pettis użył prawego prostego.  Okopywał wykroczną nogę. Rywal starał się skracać dystans, np. szukając dociśnięcia do siatki.

Runda 2

„The Phenom”  punktował. Spokojnie uskuteczniał ciosy proste.  Nam starał się wywierać presję i wchodzić z sierpowymi. Nie ujrzeliśmy prób sprowadzeń.

Runda 3

Kickbokserski pojedynek trwał w najlepsze. Sergio dalej dalej żądlił przednią ręką. Dokładał pojedyncze uderzenia. Zawodnicy przewalczyli 15 minut na jednym tempie rozgrywając stójkowe szachy z małymi elementami klinczu sprowokowanymi przez Tysona.

205 lb: Paul Craig pok. Viniciusa Moreirę przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:19)

Runda 1

Craig zaczął na wstecznym. Korzystał z lewego prostego. Dał się docisnąć do siatki. Jednak sprowadził i był z góry. Specjalista parterowy próbował go poddać. Walka wróciła do stójki. W stójce Szkot trafiał. Zamroczył rywala kolanem. W parterze po serii ciosów wykończył poddaniem.

135 lb: Bethe Correia pok. Sijarę Eubanks przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Runda 1

Eubanks zaczęła od ciosów i kopnięć. Mieszała kąty i typy uderzeń. Coraz częściej trafiała. Po paru minutach obaliła, lądując w pozycji bocznej. Przeciwniczka chciała przetrwać. Obróciła się plecami. „Sarj” skorzystała z okazji zacięcie biła do odsłony.

Runda 2

Correia dochodziła do głosu. Zdecydowanie była celniejsza. Wywierała presję. Rywalka odpowiadała pojedynczymi ciosami. Walczyła na wstecznym. Runda wyglądała zupełnie inaczej.

Runda 3

Brazylijka od drugiego starcia starała się trafiać na wątrobę. Zawodniczki były podobnie zmęczone. Prowadziły zacięte wymiany na środku oktagonu.

155 lb: Claudio Puelles pok. Marcosa Mariano przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-25)

Runda 1

Marianio zaczął od wysokiego kopnięcia. Nie minęło dużo czasu aż rywal obalił. Kontrolował pod siatką. Zdecydował się na próbę kimury, co spowodowało, że stracił pozycję. Zawodnicy wstali. Peruwiańczyk rzucił przeciwnikiem o matę.

Skończył rundę będąc z góry i obijając.

Runda 2

„El Nino” od razu sprowadził bój do parteru. Bił z góry. Oponent był bezbronny. Nic nie zapowiadała zmiany na jego korzyść. Praktycznie cała odsłona należała do Puellesa.

Runda 3

Powtórka z rozrywki – chciałoby się rzec. Claudio znów szybko obalił.


Tym razem rwał się do kimury z pozycji bocznej. Po dłuższej pracy bez efekty odpuścił. Przeszedł do półgardy, a później do dosiadu. Umęczał ciosami z góry.

Zobacz również:  UFC on ESPN+ 17 – wyniki [NA ŻYWO]