Cały sportowy świat z niecierpliwością wyczekuje, aż epidemia koronawirusa wreszcie się zakończy. W tych ciężkich czasach, holenderski zawodnik – Stefan Struve (29-12) zdradził, że przed nastaniem pandemii, największa organizacja mieszanych sztuk walki planowała więcej niż jedną galę w Europie w okolicach połowy roku.

Podczas występu w Epic MMA Podcast, Stefan Struve zdradził, iż UFC planowało zorganizować kolejne wydarzenie w jego ojczyźnie, aczkolwiek nie jest przekonany, czy po zakończeniu epidemii, te założenia będą kontynuowane.

UFC planowało tego lata przyjechać do Europy, ale nie sądzę, żeby teraz szukali zagranicznych miejsc.

Największa organizacja mieszanych sztuk walki już dwukrotnie wcześniej zawitała do Królestwa Niderlandów. Oba te wydarzenia odbyły się w Rotterdamie. Struve przyznał, że tym razem UFC rozważało inną opcję, jednak nie podał konkretnego miejsca.

Tak, patrzyli na Holandię. Nie mogę nic więcej powiedzieć. Nie wiem również, czy te plany będą kontynuowane (po epidemii). Chcieli zorganizować to w innym mieście, niż ostatnie dwa razy. To brzmiało naprawdę dobrze, ale prawdopodobnie możemy to skreślić. 

Kiedy epidemia koronawirusa ustanie, wszyscy fani sportów walki będą czuli ogromny niedosyt, zatem kolejna gala w Europie – obok zaplanowanej na Dublin – na pewno odbędzie się przy pełnych trybunach.

Źródło: MMAjunkie