UFC podkręca tempo przed kolejnymi, letnimi wydarzeniami. W mediach społecznościowych globalnego potentata znajdziemy informacje, dotyczące aż czterech main eventów!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla polskich kibiców interesujący może być fakt związany z następnym występem byłego zawodnika KSW, Abusa Magomedova (25-4-1). Zaledwie po jednej walce pod sztandarem amerykańskiego giganta, stanie on przed szansą wejścia do czołówki kategorii średniej, krzyżując rękawice z Seanem Stricklandem (26-5). Pojedynek ten rozegra się pierwszego lipca.

Wcześniejsze doniesienia medialne okazały się być prawdziwe. Były pretendent do pasa, Josh Emmett (18-3) przy najbliższej okazji podejmie rozpędzonego i niepokonanego dotychczas na zawodowstwie, Ilię Topurię (13-0). Tak jak zakładano – potyczka ta zmaterializuje się 24 czerwca.

Jack Hermansson (23-8) kontra Brendan Allen (21-5) to kolejny z pojedynków, który oficjalnie potwierdzono. Wiadomo już także, iż starcie tych przebijających się do ścisłego topu fighterów zwieńczy zaplanowaną na trzeciego czerwca galę.

Ostatnim ogłoszonym zestawieniem jest rywalizacja na szczycie wagi do 84 kilogramów. Dwóch byłych pretendentów do mistrzowskiego trofeum – Marvin Vettori (19-5-1), a także Jared Cannonier (16-6), przetnie się w oktagonie 17 czerwca.

Zobacz także: Imavov vs. Curtis planowane na galę UFC 289

Źródło: Twitter/UFC