Interesujący pojedynek ma mieć miejsce początkiem czerwca, przy okazji gali z numerem 289. Liczne zagraniczne portale – w tym MMA Fighing – informują o zestawieniu dwóch sklasyfikowanych w wadze średniej fighterów – Nassourdine Imavov kontra Chris Curtis.

10 czerwca największa organizacja MMA na świecie wraca ze swoim wydarzeniem do Kanady. Karta walk zaplanowanego w Vancouver wydarzenia zaczyna się już zapełniać. W sieci dostępne są wiadomości dotyczące zestawienia Nassourdine’a Imavova (12-4) wraz z Chrisem Curtisem (30-10). Choć na ten moment żaden z zawodników nie złożył jeszcze podpisu na umowie, obaj ponoć werbalnie przystali na przedstawione im warunki.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zajmujący dwunastą pozycję w klasyikacji dywizji do 84 kilogramów, Imavov, podejdzie do rywalizacji po przegranej, której w styczniu tego roku doświadczył z rąk Seana Stricklanda (26-5). Kontrowersyjny Amerykanin, który wszedł wówczas do pojedynku na ostatnią chwilę, zdołał wypunktować reprezentanta Trójkolorowych na pełnym dystansie.

Występujący pod sztandarem globalnego potentata od końca 2021 roku, Curtis, ostatnimi czasy przeplata przegrane ze zwycięstwami. Minione starcie stoczył podczas 287. edycji, krzyżując rękawice z Kelvinem Gastelumem (18-8). Jego oponent okazał się wtedy zbyt dobrze przygotowany, dlatego finalnie zmuszony był uznać jego wyższość, odnosząc porażkę na kartach sędziowskich.

Zobacz także: Jan Błachowicz na wojennej ścieżce z Costą

Źródło: MMA Fighting