Gerald Meerschaert wyglądał jak milion dolarów, dominując swojego rywala w stójce, następnie poddając go gilotyną.

Runda 1:

Spokojne tempo od początku. Kopnięcie w wykonaniu Geralda Meerschaerta. Bruno Silva odpowiedział middlekickiem, po chwili, Brazylijczyk wyprowadził taką samą akcję. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Silvy. Wymiany z bliskiego dystansu. Niskie kopnięcie Amerykanina, próba zamachowego sierpa po stronie przeciwnika. Prawy Brunona. Kopnięcie na tułów po stronie Meerschaerta. 1-2 Silvy, wysokie kopnięcie. Próba obalenia w wykonaniu Amerykanina – udanie i łatwo sfinalizowana. Kontrola w wykonaniu zawodnika z USA, podniesienie pozycji, kilka krótkich ciosów. Po chwili, Gerald zasypał przeciwnika gradem uderzeń!

Runda 2:

Niecelny frontkick po stronie zawodnika z Brazylii. Dobre kopnięcie Amerykanina, szukanie sprowadzenia w wykonaniu Silvy, lecz nieskuteczne. Wiatraki Brunona. Kopnięcie na korpus po stronie Meerschaerta. Po chwili, akcja ponowiona. Prawy Silvy doszedł do głowy Geralda, który próbował własnej akcji i został skontrowany. Lewy Meerschaerta, wysokie kopnięcie. Przestrzelone wysokie kopnięcie w wykonaniu Silvy, dobry unik i uchylenie po stronie Meerschaerta. Prawy sierp doszedł do głowy Geralda. Kopnięcia Amerykanina, próby kontry obszernymi ciosami sierpowymi w wykonaniu Silvy.

Runda 3:

Lewy prosty Amerykanina, niskie kopnięcie, middlekick. Szukanie sprowadzenia przez Meerschaerta, lecz nieskuteczne. Wymiany na niskie kopnięcia. Prawy Silvy. 1-2 Brazylijczyka, kopnięcie. Gerald ratował się klinczem. Dwa prawe Geralda. Lewy Amerykanina posłał ledwie przytomnego Silvę na deski! Meerschaert dobijał w parterze, jednak instynkty zwyciężyły i poszedł po duszenie gilotynowe! Bruno odklepał!