Po pięciu rundach leżenia na Derricku Lewisie, Jailton Almeida wymęczył decyzję sędziowską w walce wieczoru gali UFC Sao Paulo.

Runda 1:

Kopnięcie Jailtona Almeidy. Dobry lewy sierpowy w wykonaniu Brazylijczyka. Almeida szybko poszedł po sprowadzenie i położył Derricka Lewisa na plecach. Kolano na żebra w wykonaniu Almeidy. Amerykanin oddał plecy, nie chcąc być w dosiadzie. Brazylijczyk szukał duszenia trójkątnego rękoma, lecz nieskutecznie. Ponownie dosiad. Lewis zrywał się i próbował odwrócić pozycję, lecz wpadł z deszczu pod rynnę, bowiem oddał plecy. Chwila nadziei dla Lewisa! Kilka ciosów doszło do głowy Brazylijczyka, jednak po chwili, Almeida ponownie znalazł się w dosiadzie i szukał trójkąta rękoma. Próbę jednak odpuścił i zadawał ciosy. Uparty Brazylijczyk ponownie dążył do trójkąta. Lewis był w stanie przetrwać. Kilka ciosów z góry po stronie Almeidy. Kilka uderzeń Lewisa na zakończenie rundy.

Runda 2:

Szukanie wysokiego kopnięcia przez Amerykanina. Udane sprowadzenie w wykonaniu Almeidy. Zajście za plecy. Rozciągnięcie. Ponowne wejście w dosiad. Książkowa praca w parterze w wykonaniu Brazylijczyka. Lewis totalnie bezbronny. Szukanie duszenia zza pleców, choć Amerykanin popisywał się wyjątkowo dobrą obroną przed poddaniami. Uderzenia Brazylijczyka.

Runda 3:

Szybkie szukanie zapasów po stronie Almeidy. Lewis początkowo dobrze się bronił, zadawał ciosy, jednak finalnie – wylądował na macie pod Brazylijczykiem. Almeida ponaglany do pracy przez sędziego. Łokieć z góry w wykonaniu Jailtona, ciosy z dosiadu. Almeida próbował zająć plecy, lecz popełnił błąd i spadł! Lewis wykorzystał sytuację i zajął pozycję z góry, zadając sporo uderzeń! Almeida jednak zdołał wywinąć się z niedogodnej pozycji i ponownie znalazł się z góry, choć zainkasował sporo uderzeń od swojego oponenta. Dużo uderzeń z góry w wykonaniu Brazylijczyka. Dojście do bocznej.

Runda 4:

Kopnięcie na korpus po stronie zawodnika z Brazylii. Almeida ponownie ruszył po sprowadzenie, Lewis próbował skontrować ciosami, lecz nie zdołał nic zrobić i wylądował na plecach w dosiadzie. Po kilku ciosach, Jailton przeszedł do pozycji bocznej. Uderzenia Brazylijczyka. Zajęcie pleców przez Almeidę.

Runda 5:

Wymiana na niskie kopnięcia. Ponowne szukanie obalenia przez Brazylijczyka. Lewis dobrze się bronił, zadawał ciosy. Klincz pod siatką, kontrola po stronie Amerykanina. Po minucie oporu, Lewis finalnie wylądował na plecach, a Almeida dopiął swego i wylądował w dosiadzie. Niewiele akcji z góry, Almeida skupiał się wyłącznie na kontroli, zamiast bić ciosy…

Po beznadziejnej walce, Jailton Almeida został okrzyknięty zwycięzcą. Punktacja: 2x 50-44, 50-45.