Mike Davis jednogłośnie wypunktował Viacheslava Borshcheva, dominując w płaszczyźnie zapaśniczej.

Runda 1:

Viacheslav Borshchev rozpoczął od krótkiego niskiego kopnięcia. Rosjanin bardziej rozluźniony w stójce. Mike Davis szukał głownie akcji rękoma, markując co jakiś czas niskie kopnięcia. Lewy Borshcheva. Niskie kopnięcie zadane przez Rosjanina. Świetny podbródkowy w wykonaniu Davisa. Cios na wątrobę po stronie Borshcheva. Szukanie sprowadzenia w wykonaniu zawodnika z USA. Udane, choć nie był w stanie zbyt długo utrzymać przeciwnika na ziemi. Po chwili jednak ponownie poszukał obalenia, natomiast Borshchev wstał wykorzystując siatkę. Tam, na ogrodzeniu zainkasował mocne kolano, które posłało go na deski! Ciosy Davisa, chęć skończenia pojedynku, lecz nieudana. Walka powróciła do stójki, wydaje się, że Amerykanin włożył mnóstwo sił w skończenie pojedynku. Presja wywierana przez zawodnika z Rosji, spychanie na siatkę, oponent jednak mądrze ponownie ruszył po obalenie, które po raz kolejny udało mu się bez problemu sfinalizować. Pozycja zdecydowanie lepsza niż poprzednio, Viacheslav Borshchev znajdował się daleko od siatki i zbierał potężne ciosy od Davisa! Rosjanin robił wszystko, co mógł, aby wyjść z niedogodnej pozycji, jednak nieskutecznie! Za każdym razem, gdy się skręcał, Davis był w stanie znaleźć miejsce, by umieścić ciosy i łokcie na jego głowie. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszego starcia, Borshchev zdołał odwrócić pozycję w parterze, z której natychmiast wstał do stójki i okopał nogi znajdującego się w parterze Amerykanina.

Runda 2:

Lowkick po stronie zawodnika z Rosji. Szukanie frontalnego kopnięcia na korpus, lecz nieskutecznie. Davis szukał możliwości do przeniesienia walki do parteru, lecz nieudanie. Niskie kopnięcia ze strony Borshcheva. Reprezentant Rosji zasypał przeciwnika gradem ciosów, był także bardziej ruchliwy i mieszał płaszczyzny uderzeń. Lowkick Borshcheva. Davis bez ciosów, niezwykle wolny i opieszały. Dwa lewe proste zawodnika z Rosji. Dwa sierpowe Viacheslava Borshcheva. Davis szukał wyłącznie pojedynczych ciosów, którymi jednak pudłował. Po chwili natomiast powrócił do tego, co działało – poszukał i znalazł sprowadzenie. Tam, Davis szybko szukał zmiany pozycji, znajdując nawet możliwość do zapięcia duszenia trójkątnego rękoma, lecz sporo zabrakło, aby walka w tym momencie się zakończyła. Mike stale natomiast posiadał dominującą pozycję z góry i spuszczał wiele ciosów na głowę przeciwnika. Borshchev próbując wstać, oddał plecy, z których zsunął się przeciwnik. Sekunda stójki, kolejne obalenie po stronie Davisa.

Runda 3:

Niskie kopnięcie ze strony Davisa. Prawy Borshcheva, wysokie kopnięcie także w jego wykonaniu. Krótki prawy ze strony Amerykanina. Lewy sierp Viacheslava, prawy na korpus. Wysokie kopnięcie zawodnika z USA. Middlekick Davisa, lowkick Borshcheva. Davis ponownie poszukał obalenia, które bez problemu sfinalizował. Półgarda, Dobra kontrola w wykonaniu Davisa, choć niewiele pracy. Viacheslav Borshchev szukał dojścia do siatki, celem wykorzystania jej do powrotu do stójki, czyli płaszczyzny, w której zdecydowanie były kickbokser czuje się najlepiej. Borshchev szukał możliwości powrotu do stójki, natomiast Davis nie pozwalał mu doskonale kontrolując przeciwnika.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Mike’a Davisa jako wygranego, punktując 2x 30-26, 29-28.